Browse By

Noc Bibliotek w naszej szkole

„ Na Noc w bibliotece czekałem cały rok”, „ Dla Nocy w bibliotece warto chodzić do szkoły”, „ A ja playlistę na dyskotekę zrobiłem już w wakacje”- to tylko niektóre teksty, jakie można było usłyszeć podczas tegorocznej edycji Nocy Bibliotek, tym razem pod hasłem: „To absurd nie czytać”. Oczywistym więc jest, że absurdem by było, nie zorganizować tego wydarzenia, które w naszej szkole jest już tradycją.

I tym razem inicjatywą wykazała się młodzież z klasy 7A-Kinga Chowańska i Przemek Pniszek przygotowali ciekawe gry i zajęcia w plenerze. Niestety pogoda pokrzyżowała nam plany, więc przenieśliśmy się na halę sportową, by rozruszać kości przed nocnym maratonem. Następnie obejrzeliśmy rekomendowany w tym roku przez fundację PLATON film „Pamiętniki tatusia Muminka”, porozmawialiśmy o absurdzie w literaturze i życiu. Cześć uczestników pokusiła się o wyszukanie najbardziej absurdalnych tytułów w zbiorach naszej biblioteki. Po smacznym posiłku
, o który zadbał Wiktor Brzeziński i Przemek Pniszek trzeba było spalić kalorie, a wiadomo, ze najlepiej na parkiecie, zwłaszcza gdy Bartek Przywitowski pomyślał o nagłośnieniu, a Norbert Koziatek przygotował listę przebojów i efekty specjalne. Dyskoteka była naprawdę gorąca, a panowie zdecydowanie zdominowali salę…

Po krótkim odpoczynku i lekturze ulubionych książek zrealizowaliśmy stały punkt naszych spotkań- zabawę w chowanego na szkolnych korytarzach. Jakby wrażeń było mało, rozległy się prośby o kolejną turę zajęć sportowych i w efekcie w środku nocy ponownie wylądowaliśmy na hali sportowej, by pograć w siatkówkę i badmintona. Już nieco zmęczeni udaliśmy się do biblioteki na nocny seans filmowy, ale chęć pogaduszek, żartów i opowieści była jednak silniejsza i tak zastał nas prawie ranek…

Bardzo dziękujemy pani Izabeli Rebeczko za organizację wydarzenia, a pani Renacie Wysoczańskiej za pomoc w opiece nad nami i to już drugi rok z rzędu.

Koło biblioteczne i klasa 7A

Skip to content