Browse By

Rok szkolny 2013/2014

MIĘDZYGMINNY KONKURS MATEMATYCZNY 2014

Dnia 27 maja 2014 roku o godzinie 12 w świetlicy szkolnej w Gimnazjum im. Ludzi Pojednania odbył się II Międzygminny Konkurs Matematyczny „Matematyka w życiu codziennym”. Konkurs zorganizowały nauczycielki matematyki p. Bożena Dudek, p. Katarzyna Książkiewicz oraz p. M. Margol, natomiast sponsora, dzięki któremu kupiłyśmy nagrody znalazł p. Wiesław Koronowicz.  Do konkursu zostało zaproszonych 5 gimnazjów. Zaproszenie przyjęły i przyjechały gimnazjum z Bogdańca i gimnazjum z Krzeszyc oraz nasze.  Drużyny 4 osobowe klas II z poszczególnych gimnazjów walczyły zacięcie rozwiązując 20 zadań przygotowanych przez organizatorki. Wygrała drużyna z Bogdańca, drugie miejsce zajęła drużyna z Krzeszyc, a trzecie z Witnicy. Wśród uczestników po rozwiązaniu zadań zostali wyłonieni też zwycięzcy indywidualni i tak dwa pierwsze miejsca zajęli uczniowie z gimnazjum w Krzeszycach, natomiast trzecie miejsce zajął uczeń naszego gimnazjum Grzegorz Towarnicki z klasy 2f.

Z matematycznymi  pozdrowieniami

Organizatorki

aparat

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

BLOK MATEMATYCZNO-PRZYRODNICZY
…więcej

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Uroczyste otwarcie pracowni Edukacji dla bezpieczeństwa w Gimnazjum im. Ludzi Pojednania w Witnicy.

Dnia  14 marca 2014r w witnickim gimnazjum dokonano otwarcia pracowni EDB. Otwarcia dokonał Burmistrz Pan Eugeniusz Kurzawski oraz Pani Dyrektor Bogumiła Andruszko.

Już od początku stycznia pracowaliśmy nad urządzeniem tej pracowni, tym bardziej, że dzięki staraniom Gminy pozyskano dodatkowe środki w ramach subwencji oświatowej na doposażenie nowej pracowni.

Sala, która znajduje się na w sąsiedztwie hali sportowej na wieżyczce została odmalowana. Zakupiono nowoczesny ledowy  projektor, profesjonalną apteczkę, fantom dziecka do nauki resuscytacji, zestaw 30 krzeseł z drewnianym pulpitem, materiały opatrunkowe i maseczki do sztucznego oddychania .Dzięki tym zakupom lekcje edukacji dla bezpieczeństwa będą ciekawsze i bardziej atrakcyjne.

Koordynatorem wszystkich działań był wicedyrektor gimnazjum Pan Andrzej Dudek , we współpracy z nauczycielem tego przedmiotu Panem Sebastianem Puchalskim.

Podczas otwarcia uczniowie klasy IIIe demonstrowali swoje umiejętności związane z bandażowaniem różnych części  ciała oraz udzielaniem pierwszej pomocy. Nawet Pan Burmistrz mógł doświadczyć elementów pierwszej pomocy.

                                                                                  Wicedyrektor Andrzej Dudek.

aparat

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Zielona Szkoła” w Myśliborzu

 Grupa uczniów Gimnazjum im Ludzi Pojednania w Witnicy wraz z nauczycielami M. Margol ,B. Dudek, A .Dudek  postanowiła aktywnie i zdrowo spędzić swój czas wolny.

W dniach 7-9 marca 2014r  uczniowie wyjechali do Domu Wczasów Dziecięcych w Myśliborzu, gdzie uczniowie integrowali się, intensywnie uczestnicząc w zajęciach terenowych, sportowych, muzycznych, rekreacyjnych. W programie były między innymi : zajęcia z mapą na orientację w terenie, podchody, ogniskodyskoteka, zawody sportowe na pobliskim stadionie Orlik, gry i zabawy  spacery itp.

Młodzież w ramach wyjazdu miała zapewnione  cztery smaczne posiłki dziennie i dobre warunki w pokojach 2-5 osobowych. Budynek w którym mieszkali gimnazjaliści położony jest w pobliżu Jeziora Myśliborskiego. W czasie pobytu wyjątkowo dopisała pogoda, było słonecznie i ciepło.

aparat

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx       

Drzwi otwarte w gimnazjum dla uczniów klas VI

 25 lutego 2014 roku w Gimnazjum im. Ludzi Pojednania w Witnicy gościliśmy na „Drzwiach Otwartych” uczniów klas szóstych ze szkół podstawowych z Nowin Wielkich, Dąbroszyna oraz Witnicy. Uczniowie z Samorządu Uczniowskiego oprowadzili przyszłych gimnazjalistów po szkole. Pokazali im  świetlicę, bibliotekę, halę sportową. Młodzież mogła uczestniczyć w lekcjach geografii, fizyki, matematyki i biologii. Była obserwatorem  doświadczeń z fizyki i chemii, prowadzonych przez uczniów klas drugich i trzecich pod okiem nauczycieli. Szóstoklasiści rozmawiali z wicedyrektorem ds. wychowawczych, pedagogiem szkolnym, opiekunem Samorządu Uczniowskiego oraz doradcą zawodowym. Spotkanie w gimnazjum przebiegało w miłej, sympatycznej atmosferze. Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali foldery dotyczące oferty szkoły na rok 2014 /15.

aparat

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

XIV ROCZNICA ODDANIA HALI SPORTOWEJ

 31 stycznia 2014 roku z okazji XIV rocznicy otwarcia hali sportowej odbyła się impreza sportowo – rekreacyjna. W imprezie przy dopingu uczniów całego Gimnazjum rywalizowały trzy dziesięcioosobowe zespoły :

  1. Rodzice (pani Anna Sikorska, pani Agnieszka Sikorska, pan Zbigniew Szmajdziński, pani Agnieszka Sobczak, pani Magdalena Lesiuk, pani Agnieszka Nieborek, pani Joanna Butrym, pani Anna Sobkowiak oraz  pan Wojciech Jemioło i pan Salej)
  2. Uczniowie (kl. 3A – Bugajska Zofia, Przybylak Wojciech, kl. 3 B – Nowacka Jessica, Podlasiak Mateusz, 3 C – Malec Adrianna, Mazurek  Mateusz, kl. 3 D – Chobian Dominika, Waraksa Dominik , 3E – Waśków Andżelika, Czech Konrad)
  3. Nauczyciele (panie: Agnieszka Kucharska, Izabela Cichocka, Katarzyna Książkiewicz, Agnieszka Buczma, Lena Rybińska i panowie: zastępca dyrektora Andrzej Dudek, Dariusz Rabikowski, Jacek Migdalski, Sebastian Puchalski, Zenon Siwiński)

 Drużyny rywalizowały w 14 konkurencjach sportowo – rekreacyjnych w tym każdy zespół musiał zmierzyć się z odpowiedzią na pytania dotyczące wiedzy o sporcie. W wyniku rywalizacji :

I miejsce wywalczyła drużyna Nauczycieli – 31.5 pkt

II miejsce wywalczyła drużyna Uczniów – 27 pkt

III miejsce wywalczyła drużyna Rodziców – 25.5 pkt

 Z okazji XIV rocznicy hali sportowej Burmistrz Miasta i Gminy Witnica pan Andrzej Zabłocki za pośrednictwem Przewodniczącej Rady Miasta pani Krystyny Sikorskiej ufundował i wręczył na ręce pani dyrektor Gimnazjum Bogumiły Andruszko czek o wartości 1000 zł za zakup sprzętu sportowego.

 Po zaciętej rywalizacji odbył się słodki poczęstunek dla rodziców i nauczycieli a uczniowie otrzymali prezent niespodziankę .

aparat

 

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Pierwsza w województwie
w konkursie plastycznym „Kibic na 6”

           30 stycznia 2014 roku w Centrum Edukacji Artystycznej Filharmonii Gorzowskiej Agata Zdziennicka uczennica klasy II F Gimnazjum im. Ludzi Pojednania  w Witnicy  na konferencji inaugurującej program pod hasłem „Kibic na 6” z rąk Wojewody Lubuskiego Pana Jerzego Ostroucha oraz Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego Pana Andrzeja Kraśnickiego, odebrała tablet  za zajęcie I miejsca w konkursie plastycznym pt. „Kibic na 6” w kategorii szkół gimnazjalnych.

        Akcja „Kibic na 6” realizowana jest na Ziemi Lubuskiej przy bliskiej współpracy z Polskim Komitetem Olimpijskim, Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wlkp., TVP Gorzów Wlkp. i Radiem Zachód. Do udziału zaproszono dzieci, młodzież, sportowców, nauczycieli i trenerów całego województwa. Patronat honorowy objęli Polscy Olimpijczycy wśród nich Pan Robert Korzeniowski, który gratulował uczniom wygranej, rozmawiał z laureatami i chętnie rozdawał autografy. Ta niezwykle potrzebna i wartościowa inicjatywa ma na celu nauczyć dobrych zachowań  wszystkich kibiców, tych małych i tych dużych. Kibic na szóstkę zawsze przestrzega zasad fair play, okazuje szacunek zwycięzcom i pokonanym, szanuje uczciwość w sporcie i życiu oraz dba o bezpieczeństwo swoje i innych. Ten dzień  na długo zostanie w pamięci nie tylko Agaty, ale również wychowawczyni pani Emilii Wojtczak–Burzmińskiej, która  zmotywowała i zachęciła swoją uczennicę  do udziału  w konkursie.

DSC08641

[nggallery id=37]

_________________________________________________________________________________________________

DZIEŃ ” POZNAJMY SIĘ” W RAMACH PROGRAMU „ DNI WRAŻLIWOŚCI”

Dzień ” Poznajmy się” zorganizowany był 23 października 2013 r. przez klasę 2 c.  Główny cel, który został osiągnięty to integracja uczniów w szkole i klasie oraz doskonalenie umiejętności komunikowania się.

Każdy uczeń i nauczyciel otrzymał plakietkę z imieniem, którą nosił w widocznym miejscu. Zorganizowana została wystawa prac, poszczególnych klas, pt. „Wizytówka mojej klasy”. Wszystkie klasy wykonały zadanie wzorowo. Podczas przerw, w radiowęźle szkolnym prezentowana była muzyka, która tematycznie współgrała

z naszą akcją. Na długiej przerwie odbył się quiz „Kto jak ma na imię?”.  Każdy chętny uczeń miał za zadanie odpowiedzieć na 12 pytań podając imię właściwego nauczyciela lub ucznia. Quiz wzbudził ogromne emocje wśród uczestników. Zaprosiliśmy również do kącika „Poznajmy się”, gdzie można było złożyć propozycje poznania osoby ze szkoły.

Jednak z przyczyn technicznych nie udało nam się przedstawić prezentacji multimedialnej.

Dzień uważamy za udany. Młodzież aktywnie i z uśmiechem na twarzy bawiła się, spędzając miło czas podczas przerw.

poznajmy2cpoznajmy2c_2

_________________________________________________________________________________

BELFERSKA RYWALIZACJA SPORTOWA

 30 września 2013 roku miało miejsce ciekawe wydarzenie sportowe zainicjowane przez  Dyrekcję ZS im. Mikołaja Kopernika w Witnicy. Nauczyciele Gimnazjum zostali zaproszeni do sportowej rywalizacji z pedagogami Zespołu. Dyrekcja naszej szkoły „podjęła rękawicę” i tak drużyna w składzie: Sebastian Puchalski, Zbigniew Żmijak, Adam Krupecki, Zenon Siwiński, Dariusz Rabikowski, Łukasz Sołtys zmierzyła się z belframi Zespołu w meczu piłki siatkowej. Menagerem „naszych” była wicedyrektor, Emilia Wojtczak-Burzmińska.

Mecz był zacięty i cieszył się wielkim zainteresowaniem publiczności, którą stanowili licznie zgromadzeni uczniowie obu szkól, którzy we wspaniały sposób zagrzewali zawodników do walki.

Mecz zakończył się zwycięstwem  Gimnazjum 2:1, ale tak naprawdę ważniejsza niż wynik była świetna atmosfera, promocja zdrowej rozrywki i integracja nauczycieli.

Imprezę zakończono poczęstunkiem i długimi rozmowami zawodników i innych nauczycieli oraz Dyrekcji. Nasza szkoła już zaprosiła Zespół na mecz rewanżowy i podziękowała za gościnę.

aparat

_______________________________________________________________________________________________________________

Sprawozdanie

 Obóz wypoczynkowy dla dzieci i młodzieży pod namiotami
 nad morzem w Pogorzelicy, zorganizowany przez
Gimnazjum im. Ludzi Pojednania w Witnicy

W dniach od 3 lipca do 11 sierpnia 2013 roku zorganizowano trzy turnusy obozu wypoczynkowego nad morzem w Pogorzelicy, w którym łącznie wypoczywało 290 uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z województwa lubuskiego, zachodniopomorskiego i wielkopolskiego.

Organizatorzy wypoczynku zapewnili młodzieży wiele ciekawych atrakcji m.in. takich jak: „Śluby obozowe”, „Neptunalia”, rozgrywki sportowe, rzeźby na piasku, wycieczkę do Kołobrzegu i rejs statkiem, wycieczki piesze z wejściem na latarnię morską w Niechorzu, pokaz iluzjonisty oraz występy karaoke. Poprzez dobrą zabawę oraz integrację realizowano cele oraz zadania programu profilaktyki miedzy innymi takie jak: promowanie zdrowego stylu życia, nawiązanie nowych przyjaźni i znajomości oraz organizacja bezpiecznego i zdrowego wypoczynku.

Pobyt na obozie dla wszystkich uczestników, kadry oraz organizatorów był bardzo udany, młodzież świetnie się bawiła. Wielu uczestnikom przykro było się rozstać.
Ale to nic… za rok będą mogli spotkać się ponownie.

Obóz objęty był patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

[nggallery id=27]