Browse By

Szkolny Konkurs Humanistyczny 2017

HUMANISTYCZNE ZMAGANIA GIMNAZJALISTÓW

W bibliotece Gimnazjum w ZSS odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Humanistycznego, w którym swą wiedzę sprawdzają uczniowie klas trzecich. Konkurs ma w naszej szkole stałe miejsce w kalendarium, organizowany jest od wielu, wielu lat i cieszy się niesłabnącą popularnością. Dlaczego? Jego formuła jest bardzo atrakcyjna, zadania  co rok modyfikowane i dostosowywane do potrzeb i zainteresowań młodzieży, która ma okazję wykazać się kreatywnością.

W tegorocznej edycji  drużyny reprezentujące klasy zmagały się z testem erudycyjnym, rozpoznawały lektury i ich problematykę na podstawie rekwizytów, wykazywały się wiedzą o małej ojczyźnie, układały puzle malarskie, demonstrowały umiejętności aktorskie przy kalamburach frazeologicznych i popisywały  wiedzą o epokach literackich.

Organizatorka konkursu, Izabela Rebeczko zadbała o ciekawą oprawę wizualną zadań- kolorowe plansze, barwne fotografie, ekspozycje reprodukcji obrazów, ryciny i muzyka  to atuty konkursu, które najbardziej podobały się uczniom.

Podczas konkursu panowała przyjemna atmosfera zabawy, ale rywalizacja była duża, dlatego komisja konkursowa w składzie: p. Ewa Janowicz oraz p.Małgorzata Tyborska (współorganizatorka konkursu w poprzednich latach) miała ręce pełne roboty, a uczniowie walczyli zaciekle o każdy punkt.

Wygrała klasa 3b (Adam Janiszewski, Krzysztof Sikorski, Bartosz Mazurkiewicz), II miejsce zajęła klasa 3a (Iga Szuciak, Patrycja Skowrońska, Gabrysia Woźniak, a trzecią lokatę zajęli uczniowie z klasy 3e (Natan Karbowiak, Oliwia Jurasz, Kornelia Wąsowicz). Uczniowie otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez dyrektora ZSS, Adriana Wośkowiaka.  Serdecznie gratulujemy!

Skip to content