Browse By

Wizyta studyjna w firmie CAPS

Grupa CAPS nawiązuje współpracę z Zespołem Szkół Samorządowych w Witnicy.

15 maja 2017 roku grupa uczniów Zespołu Szkół Samorządowych w Witnicy udała się z wizytą studyjną do firmy CAPS w Gorzowie Wlkp. pod opieką nauczycieli przedmiotów zawodowych: Panią Małgorzatą Flaszowską-Chowańską i Panem Bartłomiejem Góreckim. Było to 7 uczniów klas trzecich gimnazjum, którzy jako przyszli uczniowie szkoły branżowej I stopnia rozpoczęliby praktyki zawodowe we współpracy z nowym pracodawcą oraz 7 uczniów technikum informatycznego, którzy realizowaliby staże w ramach projektu „Modernizacja szkolnictwa zawodowego w Gminie Witnica”.

Grupa CAPS oferuje innowacyjne i skuteczne rozwiązania dla kompleksowego wyposażenia powierzchni handlowych, edukacyjnych, biurowych, medycznych, wypoczynkowych, hotelowych oraz warsztatów motoryzacyjnych na całym świecie. Do odbiorców Grupy CAPS należą m.in. Pepco, CCC, Ford, Honda, Harley-Davidson, Samsung, Stanley i wiele innych.

Uczniowie mogli zapoznać się z procesem produkcji, dowiedzieli się z czym wiązałaby się ich ewentualna praktyka zawodowa lub staż, na jakich stanowiskach pracy zdobywaliby doświadczenie. W przyszłości pracodawca jest wysoce zainteresowany zatrudnieniem naszym absolwentów i zapewnia im atrakcyjne wynagrodzenie oraz rozwój.

Zawody w jakich mogliby kształcić się uczniowieszkoły branżowej I stopniato ślusarz, lakiernik, stolarz. Natomiast uczniowie technikumuczyliby się programować maszyny CNC(pol. komputerowe sterowanie urządzeń numerycznych).  Obróbka CNC pozwala na szybkie, precyzyjne i wysoce powtarzalne wykonanie złożonych kształtów. Typowy proces skomputeryzowanego wytwarzania przedmiotu składa się z faz projektowania wspomaganego komputerowo (CAD), przetwarzania projektu na plan sterowania maszyn (CAM) i właściwego wykonania (CNC).

Dyrektor szkoły serdecznie dziękuje zarządowi firmy Grupy CAPS za zaproszenie uczniów oraz za umożliwienie zapoznania się z ofertą firmy.

Skip to content