Browse By

Spotkanie autorskie

Pisarka powieści młodzieżowych z wizytą w bibliotece Gimnazjum

Tegoroczny  Miesiąc Bibliotek Szkolnych w witnickim Gimnazjum obfitował w wiele atrakcji. Były konkursy, Noc Z Dziadami oraz spotkanie z wyjątkowym gościem.

Nasze zaproszenie przyjęła pisarka powieści dla młodzieży, pani Barbara Ciwoniuk, laureatka wielu nagród i wyróżnień, autorka nominowana przez Polską Sekcję IBBY do programu  Outstanding Books for Young People with disabilities 2007 za powieść Igor, wyróżniona także w prestiżowym konkursie literackim Książka Roku 2011,za Anię.

Z  niekłamanym zainteresowaniem słuchaliśmy barwnych opowieści pisarki o kolejnych książkach, poznaliśmy tajniki warsztatu literackiego. Najwięcej emocji wzbudziła możliwość zadawania pytań, dzięki którym dowiedzieliśmy się skąd artystka czerpie pomysły i natchnienie do pisania kolejnych książek, a uczennicy z klasy pierwszej udało się nakłonić gościa  do zdradzenia kilku tajemnic z życia osobistego.

Spotkanie zakończyło się wręczeniem kwiatów, pamiątkowymi zdjęciami, wpisem do kroniki, nie odmówiliśmy sobie także prośby o autografy pisarki na jej książkach, które posiadamy w  szkolnym księgozbiorze, dzięki udziałowi w projekcie Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa.

Uczestnicy spotkania

Skip to content