Browse By

Konkurs czytelniczy PIĘKNE CZYTANIE

KONKURS CZYTELNICZY DLA KLAS PIERWSZYCH

PIĘKNE CZYTANIE 2016

 Kolejna, już piąta, edycja konkursu czytelniczego dla klas pierwszych miała miejsce tradycyjnie w październiku, w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.

Głównym celem konkursu jest popularyzacja czytelnictwa, uczniowie – czytając fragmenty wybranych przez siebie książek, starają się zachęcić słuchaczy do sięgnięcia po zaproponowany tytuł. W tym roku swe możliwości zaprezentowało dwudziestu uczestników. Repertuar był niezwykle zróżnicowany, od poważnych tekstów filozoficznych  do żartobliwej opowieści o Pulpecji.

Popisy oratorów oceniała komisja w składzie: zastępca dyrektora ZSS, pani Emilia Wojtczak- Burzmińska, nauczycielka języka polskiego, Izabela Rebeczko oraz logopeda, pani Małgorzata Gerono.

            Najbarwniejszą interpretację przygotowała Aleksandra Bujnicka i to jej przyznano pierwsze miejsce,  drugie miejsce zajęły: Anna Ambroziak oraz Julia Domarecka, zaś trzecią lokatę otrzymała Kornelia Kucharska.

Laureatkom serdecznie gratulujemy, nagrody i dyplomy zostaną wręczone na uroczystym apelu, jednak wygranymi mogą czuć się wszyscy uczestnicy konkursu, którzy wykazali się zaangażowaniem w życie szkoły, mogli zaprezentować publicznie swoje umiejętności i zdobyli nowe doświadczenie.

Serdecznie gratulujemy uczestnikom konkursu i zachęcamy do udziału w kolejnych inicjatywach szkolnej biblioteki.

GALERIA ZDJĘĆ

Skip to content