Browse By

Blok matematyczno-przyrodniczy

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

PANGEA Konkurs Matematyczny 2013/2014

Organizatorem konkursu jest Międzynarodowe Gimnazjum nr 51 i Liceum Ogólnokształcące Meridian oraz Vistula University w Warszawie.  Etap 1 zorganizowany i przeprowadzony przez Panią Bożenę Dudek, odbył się 10 stycznia 2014r w Gimnazjum i uczestniczyło w nim 47 uczniów z klas I, II i III.  Uczeń klasy IIIc Michał Kostecki, którego matematyki uczy Pani B. Andruszko zakwalifikował się do finału, który odbędzie się 28 marca 2014r w Vistula University w Warszawie. Wysokie wyniki punktowe otrzymali również uczniowie klasy Id Mariusz Kot i Cezary Czernecki.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za Michała w finale.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Zebra Matematyczna

Dnia 26 listopada w Gimnazjum im. Ludzi Pojednania w Witnicy odbył się ogólnopolski konkurs matematyczny  „Zebra”. Uczeń klasy 1d Cezary Czernecki zajął 10 miejsce w kraju zdobywając dyplom z wyróżnieniem.

Gratulujemy Czarkowi, życząc dalszych sukcesów na polu  matematycznym.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Matematyczny fotograf

W czwartej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Matematyka w obiektywie” uczeń klasy II c Gimnazjum im. Ludzi Pojednania w Witnicy-Jakub Gaczyński zdobył II miejsce w kraju. Wykonał zdjęcie pt.”Przekątna”, w którym dostrzegł niewidzialny urok świata matematyki w tym, co inni (po)mijają…. Gratulujemy sukcesu!

Natomiast zdjęcie uczennicy klasy IIIc Kamili Rackiewicz pt. „Ułamki zwykłe” znalazło się na wystawie zorganizowanej przez Uniwersytet Szczeciński podczas uroczystej gali wręczenia nagród dnia 25 listopada 2013r.

B.D.

przekatna

fot.”Przekątna”autor Jakub Gaczyński

Skip to content