Browse By

Projekt polsko-niemiecki w Trebnitz

W dniach 20-22 oraz 27-30 listopada w ramach projektu polsko-niemieckiego pod tytułem  „ Pierwszy Trebnicki  Polsko- Niemiecki Parlament Młodzieży w brandenburskim Landtagu w Poczdamie”, 14 osobowa grupa uczniów z Zespołu Szkół Samorządowych w Witnicy pod opieką nauczyciela języka niemieckiego Łukasza Sołtysa wyjechała do zamku w Trebnitz w Niemczech. Tematem przewodnim warsztatów była polityka polsko-niemiecka. Uczniowie po opieką wykwalifikowanych pracowników próbowali wspólnie odnaleźć problemy dotyczące ich otoczenia, tzn. młodzieży, relacji polsko-niemieckich, problemów UE itp. Kolejnym zadaniem było stworzenie własnych partii i praca nad wybranymi wcześniej tematami w komisjach.. Dla każdej komisji został przydzielony jeden problem, zadaniem członków danej komisji było wypracować rezolucję, która następnie zaprezentowana została w brandenburskim Landtagu w Poczdamie. Każda komisja przedstawiała swoją rezolucję , a następnie została przeprowadzona debata, na której każdy mógł wyrazić swoją opinię na ten temat oraz podsunąć własny pomysł. W ramach projektu uczniowie mieli również możliwość spotkać się z politykami z Niemiec i zadać im pytania. W skład parlamentu wchodziła młodzież z Witnicy, Kostrzyna nad Odrą, Boleszkowic, Wriezen, Forst i Seelow.

ZDJĘCIA

IMG_5837IMG_5834IMG_5556

Skip to content