Browse By

Owczoluby w Owczogrodzie

Nic co OWCZE nie jest nam obce 🙂

Poniedziałek 2 października spędziliśmy w OWCZOGRODZIE, gdzie czekało na nas mnóstwo zadań do wykonania. Przede wszystkim poznaliśmy środowisko życia owiec, dowiedzieliśmy się, czym się żywią, jak należy o nie dbać i przed kim należy je chronić. Mieliśmy okazję obejrzeć pokaz zaganiania owiec przez psa rasy Border Collie i uznaliśmy wspólnie, że jest najmądrzejszym pieskiem jakiego znamy.

Zadania, które musieliśmy wykonać, to między innymi odnalezienie złotego runa (brawo Staś!), wypranie wełny oraz zajęcia plastyczne. Okazało się, że owce to bardzo przyjacielskie zwierzęta, chętnie przychodziły, żeby dać się pogłaskać a nawet przytulić. Na koniec dnia spędziliśmy wspólnie czas przy ognisku z kiełbaskami. Było fantastycznie!

Klasa 1A i 1Beee 🙂

 

 

Skip to content