Browse By

Zbiórka kasztanów i żołędzi dla zwierzyny leśnej

W miesiącach wrzesień i październik w gimnazjum trwała zbiórka karmy dla zwierzyny leśnej.  Akcja, pod opieką p. J. Poniedziałek, we współpracy z Kołem Łowieckim „Ostęp” w Gorzowie Wlkp., odniosła imponujący efekt zbioru ponad 700 kilogramów kasztanów i żołędzi.

Brali w niej udział uczniowie z klas 1B, 1C, 1D, 1E, 2A, 2D, 3A, 3C, 3E  – łącznie 35 osób. Największym zbiorem wykazał się Bartłomiej Bajko z kl. 3C z wynikiem 78 kg kasztanów.  Janicka Zuzanna (2D), Matyszkiewicz Monika (1B), Matyszkiewicz Sylwia (2D), Tworek Marcelina (3C), Łukaszewski Aleksander (3C) – to uczniowie, spośród których każdy dostarczył ok. 40 kg kasztanów lub żołędzi.  Klasą, która zebrała największą ilość jest  2D (253kg), drugie miejsce zajęła klasa 3C (188kg), a trzecie – 1B (74kg).

Zwycięskiej klasie 2D Koło Łowieckie ufundowało słodką niespodziankę w postaci tortu, który ze smakiem został skonsumowany podczas spotkania z wychowawcą – panią B. Przywitowską. Ponadto pierwszym 22 uczniom, wyróżniajacym się w zbiórce, ufundowano wyjazd do kina Helios w Gorzowie Wlkp. na jeden z dwóch do wyboru filmów: „Przełęcz ocalonych” lub „Doktor Strange”. Łączna wartość nagród wynosiła 600zł.

Koło Łowieckie „Ostęp” składa uczniom serdeczne podziękowania za uczestnictwo w akcji i troskliwe wypełnianie idei ochrony przyrody. Dzięki dużemu zaangażowaniu uczniów, wielu leśnych mieszkańców będzie mogło bezpiecznie przetrwać nadchodzącą zimę.

J. Poniedziałek

GALERIA ZDJĘĆ

Skip to content