Wyjazd do laboratorium w Stanowicach

19 kwietnia 2016 roku klasa IIc wraz z opiekunami Bożeną Dudek oraz Andrzejem Dudek uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych w Gorzowskim Ośrodku Technologicznym w Stanowicach.

Innowacyjny system praktycznych zajęć laboratoryjnych dla dzieci i młodzieży pozwala uczniom wdrożyć się w rolę młodego naukowca.

Uczniowie przeprowadzali samodzielnie doświadczenia z biologii i chemii w dwuosobowych zespołach pod bacznym okiem pracowników ośrodka.

Klub Młodego Wynalazcy zachęca młodzież do eksperymentowania aby w ten sposób zachęcić do nauki przedmiotów przyrodniczych i ścisłych.

Laboratorium wyposażone jest w jedne z najnowocześniejszych dostępnych w Polsce aparatów badawczych. Mamy nadzieję, że młodzież naszego gimnazjum ciekawie spędziła czas a w przyszłości, być może wyrosną z nich prawdziwi badacze i naukowcy.

A.B. Dudek