Browse By

WYCIECZKA wolontariuszy do Heide Parku

Wrażenia  gimnazjalistek  z  wycieczki do Heide Parku

Od  22 – 24 września 2016 roku   uczennice  z Gimnazjum im. Ludzi Pojednania w Zespole Szkół Samorządowych  w  Witnicy  pod opieką pani Emilii Wojtczak – Burzmińskiej pojechały do wesołego miasteczka w Niemczech,  niedaleko miejscowości  Soltau.  Wyjazd był główna nagrodą za udział  w czerwcowym konkursie „Widzę  więcej”, ogłoszonym przez Gazetę Lubuską  i firmę ICT z Kostrzyna nad Odrą.  Podczas podróży było bardzo wesoło, uczennice integrowały się z młodzieżą z Górzycy. Po przybyciu na miejsce   zakwaterowano  wszystkich w urokliwych domkach Holiday Camp. Dziewczęta nawiązały  przyjaźnie z uczniami z Berlina, prowadząc konwersację w języku niemieckim i angielskim.  Następnego dnia zaraz po śniadaniu wraz z przewodnikiem cała grupa   udała się na całodniową wycieczkę do Heide Parku. Przekraczając bramy tej wspaniałej krainy fantazji wszyscy zostali przywitani w raju dla zdobywców przygód. Zabawę  zaczęli od najtrudniejszych i budzących grozę  rollercasterów, zjeżdżalni, łodzi i tratwy, kolejek górskich, wieży widokowej, karuzeli obrotowo- młynowych, kolejek ziemnych i powietrznych. Można  było obejrzeć  pokaz tresury delfinów i fok, pokazy klownów, akrobatów  oraz wiele innych atrakcji. A w czasie przerwy   można było zjeść lody w Białym Domu albo zrobić sobie zdjęcie pod Statuą Wolności. Pobyt dostarczył niezapomnianych przeżyć. Dziewczęta wychodziły poza bramy parku z myślą o powrocie  za rok.

Skip to content