Browse By

Wycieczka CZTERY STOLICE

W dniach 19.09-24.09.2016 r. grupa uczniów z Zespołu Szkół Samorządowych w Witnicy wzięła udział w wycieczce do czterech stolic Europy: PRAGI,WIEDNIA,BRATYSŁAWY i BUDAPESZTU. Mieliśmy okazję zwiedzić w Pradze Hradczany, Pałac Królewski, wspaniałe Ogrody Wallensteina oraz pospacerować po słynnym Moście Karola. Dwudniowe zwiedzanie Pragi zakończyliśmy pamiątkowymi wpisami na ścianie Johna Lenona. Wiedeń przywitał nas piękną pogodą, gdzie ze Wzgórza Kahlenberg (znanego z Odsieczy Wiedeńskiej i zwycięstwa polskiego króla Jana III Sobieskiego nad Turkami Osmańskimi) podziwialiśmy panoramę miasta położonego nad Dunajem. Stolica Austrii zachwyciła nas bogatą architekturą oraz dziwacznym domem Hundertwassera. Poczuliśmy również królewską atmosferę  z czasów panowania cesarza Józefa Franciszka i jego przepięknej żony Sisi w ich bajkowej rezydencji Schonbrun otoczonej kompleksem ogrodów ze słynną fontanną Neptuna. Kolejną stolicą położoną nad Dunajem była Bratysława, która urzekła nas neorenesansowym gmachem Teatru Narodowego. Rynek Główny to barokowa kwintensencja miasta z domieszką gotyku i klasycyzmu, a Zamek Bratysławski i wzgórze zamkowe zachwyciło nas imponującym widokiem na dolinę Dunaju. Ostatnią stolicą położoną nad Dunajem był Budapeszt, gdzie mieliśmy okazję podziwiać bajkowe wieże zamku Vajdahunyad oraz słynne mosty: Łańcuchowy i św. Elżbiety. I tak oto w zaledwie pięć dni zwiedziliśmy cztery stolice Europy . Za  możliwość poznania historii i obyczajów naszych południowych sąsiadów serdecznie dziękujemy p. Agnieszce Buczmie – organizatorce wycieczki oraz p. J. Mazurkiewicz, p. I. Rebeczko i p. D. Wasków za opiekę i miłą atmosferę.
Uczestnicy wycieczki
aparat

FOTO Z WYCIECZKI

Skip to content