Browse By

Tytuły laureata przyznane

Dnia 12 kwietnia 2016 roku w gorzowskiej filharmonii odbyła się uroczystość, podczas której  wręczono  nagrody dla uczniów szczególnie zdolnych, którzy zostali laureatami konkursów przedmiotowych na poziomie gimnazjum. Z całego województwa lubuskiego przybyło 175 uczniów, którzy zostali w ten sposób wyróżnieni, a w zmaganiach konkursowych pokonali ponad 14 tysięcy kolegów i koleżanek.

            W tym roku dwoje uczniów z witnickiego  gimnazjum zdobyło tytuł laureata konkursu z języka polskiego: uczennica z klasy 3c– Iga Dudkiewicz, (opiekunem była pani Małgorzata Tyborska), a także uczeń klasy 3d– Kacper Krawczyński, (przygotowywany przez panią Małgorzatę Dudkiewicz).

Gala rozpoczęła się o godzinie 11.00. Goście powitani zostali przez organizatorów uroczystości, którą uświetniła obecność pani Ewy Rawy- Lubuskiego Kuratora Oświaty. Występy młodzieżowych grup tanecznych i wokalnych umiliły zebranym czas. Następnie przystąpiono do rozdawania nagród. Najpierw na scenę  zaproszono ucznia-  laureata aż z pięciu przedmiotów! Po nim przyszła kolej na pozostałych  gimnazjalistów, odbierających z dumą zaświadczenie zwalniające ich z danej części egzaminu gimnazjalnego. Po uczniach nadszedł  czas na podziękowania  dla nauczycieli- pani Ewa Rawa, pan Roman Sondej oraz pan Jerzy Kaliszan gorąco gratulowali sukcesów gimnazjalistom oraz ich pedagogom.

            Po części oficjalnej wszyscy zaproszeni udali się do foyer na słodki poczęstunek przy filiżance aromatycznej kawy.

            Zdobycie przez uczniów tytułu laureata jest bez wątpienia uhonorowaniem pracy nauczyciela, ale przede wszystkim  daje im ogromną satysfakcję i utwierdza w przekonaniu, że ciężka praca przynosi efekty.

Małgorzata Dudkiewicz

Galeria zdjęć

Skip to content