TEATR 2015

GIMNAZJALIŚCI I PANI DULSKA

26 listopada ponad 150 uczniów klas trzecich i drugich  witnickiego Gimnazjum wyruszyło do Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp., by obejrzeć sztukę  Gabrieli Zapolskiej Moralność Pani Dulskiej.

Spektakl, zachowując  ponadczasowe treści, wprowadza rodzinę Dulskich w XXI wiek, na scenie pojawiają się tablety, muzyka i taniec, a Felicjan swe wędrówki odbywa na Piaski i Manhatan,  co bardzo przypadło do gustów młodych widzów.

Gromkie brawa wybuchające nawet w trakcie kolejnych scen, cisza na widowni (co nie zawsze jest takie oczywiste) i reakcje uczniów po spektaklu są jego najlepszą recenzją. Uczniowie klas trzecich stwierdzili, że było to najlepsze widowisko, jakie widzieli, a wielu  już dopytuje, kiedy będzie kolejny wyjazd do teatru.

Komediowa forma, młodzi aktorzy, taniec i współczesna muzyka to właściwe tło do omówienia problematyki utworu na lekcjach języka polskiego, wychowawczych i wychowania do życia w rodzinie, przeprowadzenia zajęć aktywizujących młodzież, odwołujących się do praktycznych przykładów, a nie teorii.

aparat