ROK SZKOLNY 2014/2015

POWIATOWE ZAWODY W BIATHLONIE LETNIM
O PUCHAR STAROSTY GORZOWSKIEGO

19 września 20014r. (piątek) 5 drużyn 4-osobowych mieszanych (2 dziewczyny i 2 chłopców) z klas I brało udział w Biatlonie Letnim zorganizowanym przez Miejski Dom Kultury w Witnicy – Sekcja Strzelecka oraz Stowarzyszenie Sigma.

Zawody odbywały się na Stadionie Miejskim w Witnicy przy ul. Strzeleckiej.

Zawodnicy drużyn musieli zaliczyć bieg sztafetowy 4 x 600 metrów oraz 7-krotne strzelanie.

W strzelaniu za każdy punkt w tarczy zaliczano 1 punkt do klasyfikacji ogólnej  (wybierano 5 najlepszych trafień), w biegu – najlepszy czas drużyny – 100 pkt, a za każdą sekundę straty 1 pkt mniej. Wszyscy zawodnicy wykazali duże zaangażowanie i po zaciętej rywalizacji klasyfikacja końcowa przedstawiała się następująco:

I miejsce –  klasa IE

II miejsce – klasa IB

III miejsce – klasa ID

IV miejsce – klasa IC

V miejsce – klasa IA

Trzy pierwsze drużyny otrzymały puchary i medale, które wręczył pan Błażej Szmek  oraz dyplomy dla wszystkich drużyn.

Organizatorzy zapewnili też ciepły posiłek dla wszystkich zawodników i opiekunów .

Izabela Cichocka

aparat

ROK SZKOLNY 2013/2014

XIV ROCZNICA ODDANIA HALI SPORTOWEJ

31 stycznia 2014 roku z okazji XIV rocznicy otwarcia hali sportowej odbyła się impreza sportowo – rekreacyjna. W imprezie przy dopingu uczniów całego Gimnazjum rywalizowały trzy dziesięcioosobowe zespoły :

1. Rodzice (pani Anna Sikorska, pani Agnieszka Sikorska, pan Zbigniew Szmajdziński, pani Agnieszka Sobczak, pani Magdalena Lesiuk, pani Agnieszka Nieborek, pani Joanna Butrym, pani Anna Sobkowiak oraz  pan Wojciech Jemioło i pan Salej)
  2. Uczniowie (kl. 3A – Bugajska Zofia, Przybylak Wojciech, kl. 3 B – Nowacka Jessica, Podlasiak Mateusz, 3 C – Malec Adrianna, Mazurek  Mateusz, kl. 3 D – Chobian Dominika, Waraksa Dominik , 3E – Waśków Andżelika, Czech Konrad)
  3. Nauczyciele (panie: Agnieszka Kucharska, Izabela Cichocka, Katarzyna Książkiewicz, Agnieszka Buczma, Lena Rybińska i panowie: zastępca dyrektora Andrzej Dudek, Dariusz Rabikowski, Jacek Migdalski, Sebastian Puchalski, Zenon Siwiński)

Drużyny rywalizowały w 14 konkurencjach sportowo – rekreacyjnych w tym każdy zespół musiał zmierzyć się z odpowiedzią na pytania dotyczące wiedzy o sporcie. W wyniku rywalizacji :

I miejsce wywalczyła drużyna Nauczycieli – 31.5 pkt

II miejsce wywalczyła drużyna Uczniów – 27 pkt

III miejsce wywalczyła drużyna Rodziców – 25.5 pkt

Z okazji XIV rocznicy hali sportowej Burmistrz Miasta i Gminy Witnica pan Andrzej Zabłocki za pośrednictwem Przewodniczącej Rady Miasta pani Krystyny Sikorskiej ufundował i wręczył na ręce pani dyrektor Gimnazjum Bogumiły Andruszko czek o wartości 1000 zł za zakup sprzętu sportowego.

Po zaciętej rywalizacji odbył się słodki poczęstunek dla rodziców i nauczycieli a uczniowie otrzymali prezent niespodziankę .

aparat

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

BELFERSKA RYWALIZACJA SPORTOWA

30 września 2013 roku miało miejsce ciekawe wydarzenie sportowe zainicjowane przez  Dyrekcję ZS im. Mikołaja Kopernika w Witnicy. Nauczyciele Gimnazjum zostali zaproszeni do sportowej rywalizacji z pedagogami Zespołu. Dyrekcja naszej szkoły „podjęła rękawicę” i tak drużyna w składzie: Sebastian Puchalski, Zbigniew Żmijak, Adam Krupecki, Zenon Siwiński, Dariusz Rabikowski, Łukasz Sołtys zmierzyła się z belframi Zespołu w meczu piłki siatkowej. Menagerem „naszych” była wicedyrektor, Emilia Wojtczak-Burzmińska.

Mecz był zacięty i cieszył się wielkim zainteresowaniem publiczności, którą stanowili licznie zgromadzeni uczniowie obu szkól, którzy we wspaniały sposób zagrzewali zawodników do walki.

Mecz zakończył się zwycięstwem  Gimnazjum 2:1, ale tak naprawdę ważniejsza niż wynik była świetna atmosfera, promocja zdrowej rozrywki i integracja nauczycieli.

Imprezę zakończono poczęstunkiem i długimi rozmowami zawodników i innych nauczycieli oraz Dyrekcji. Nasza szkoła już zaprosiła Zespól na mecz rewanżowy i podziękowała za gościnę.[nggallery id=32]

_____________________________________________________________________________________________________________

IX Gminne Zawody w Biathlonie Letnim o Puchar Burmistrza MiG Witnica
Wrzesień 2013

Witnickie Gimnazjum postanowiło pożegnać lato na sportowo. Nauczyciele katedry wychowania fizycznego  przygotowali uczniów do IX Gminnych Zawodów w Biathlonie Letnim o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Witnica,  które odbyły się 27 września  na Stadionie Miejskim w Witnicy.

Dziesięć  czteroosobowych, mieszanych  zespołów (z klas: 2b, 3e, 1b, 3a, 2a, 2c, 3c, 2e, 3b, 2d) pod opieką Adama Krupeckiego i Zbigniewa Żmijaka zmierzyło się w zaciętej rywalizacji.

W kategorii gimnazjum zawodnicy musieli wziąć udział w biegu sztafetowym 4 × 600 metrów i oddać 7 strzałów, z których pięć było punktowanych.

Najlepszy w swojej kategorii okazał się zespół klasy 2d – Martyna Milczarek,  Mateusz Milczarek, Klaudia Malicz i Dawid Wiśniewski. II miejsce zajęła klasa 3b – Izabela Więcek, Kinga Fus, Hubert Konopka, Michał Konopka. III miejsce przypadło klasie 3c, którą reprezentowali: Jagoda Wesołowska, Aleksandra Żmijak, Jakub Sikorski, Eryk Pulkowski.

Zawody zorganizowane przez Sekcję Strzelecką MDK w Witnicy stały się świetnym sposobem na popularyzację zdrowego stylu życia, a także okazją do miłej rozrywki. Już szykujemy się do kolejnej edycji zawodów w tej, jakże widowiskowej, dyscyplinie sportu.