Projekt – Trebnitz 2011

W dniach od 26 do 30 września 2011r. uczniowie z naszej szkoły wybrali się do Niemiec do Zamku Trebnitz na projekt edukacyjno-artystyczny. Uczniami, którzy prezentowali naszą szkołę na tym wyjeździe byli: Kinga Stojanowska, Aleksandra Janowicz, Anita Strzykała, Mirella Stieler, Daria Szymańska, Joanna Przywitowska, Małgorzata Komarnicka, Karolina Dombek, Karolina Kołoszyc, Rafał Rupniak, Jacek Zdralek oraz Eryk Krzyński, a naszym opiekunem była tam pani Marta Płóciennik.
Pierwszego dnia tuż po przyjeździe odebraliśmy klucze do pokojów i poszliśmy się rozpakować. Chwilę później zeszliśmy do jadalni na obiad. Pierwsze zajęcia wraz z uczniami ze szkoły partnerskiej z Niemiec zaczęliśmy po obiedzie, wtedy pani Zuzanna (opiekun projektu) przedstawiła nam tygodniowy plan działania oraz animatorów, z którymi mieliśmy zajęcia. Gdy każdy podjął decyzję, do której grupy chce należeć poszliśmy na krótką przerwę na kawę i ciastko. Tuż po tym, instruktorzy przedstawili swoje teamy na najbliższy czas. Zajęcia fotograficzne prowadził Uwe, który fotografował nas w każdym możliwym momencie. Zajęcia malarskie prowadziła Ilka, która nauczyła swoją grupę malować i korzystać z materiałów malarskich. Trzeci, a za razem ostatni team prowadziła pani Patrycja, której grupa zajęła się przedstawieniem teatru cieni. Po skończonych zajęciach była kolacja, a następnie czas wolny, podczas którego odbyło się ognisko.

Dzień drugi okazał się dniem najbardziej pracowitym. Tuż po śniadaniu były zabawy otrzeźwiające, następnie każda grupa, wraz z instruktorem wyruszyła do gabinetów. Do obiadu pracowaliśmy bardzo dzielnie. Po poobiednim odpoczynku wróciliśmy do pracy – do malowania, do fotografowania i do tworzenia teatru cieni. Po zakończonych zajęciach zjedliśmy kolację, a czas wolny wykorzystaliśmy na zabawę w podchody.

Dzień kolejny – środa był podobny do dnia wcześniejszego. Dodatkowo zrobiliśmy zaproszenia i rozdaliśmy je mieszkańcom wioski Trebnitz.

Czwartek okazał się dniem najbardziej stresującym. Rano zjedliśmy śniadanie, później, aż do obiadu kończyliśmy swe prace i projekty. Po obiedzie wszystkie grupy szykowały swe dzieła. O godzinie 17:30 byliśmy już gotowi do uroczystej prezentacji. Jako delegaci z naszej szkoły przyjechali trzej nauczyciele : pan Dyrektor – Andrzej Dudek, pani Bożena Dudek oraz pan Łukasz Sołtys. Wszyscy kolejno przedstawili swoje projekty. Chociaż byliśmy lekko zestresowani, wypadliśmy bardzo dobrze. Zaproszonym gościom również nasza ciężka praca przypadła do gustu i nagrodzili nas gromkimi brawami.

W piątek po śniadaniu rozliczyliśmy się z kluczy i już koło godziny 12.00 byliśmy w naszym Witnickim gimnazjum.

Projekt ten był bardzo ciekawy i pełen przygód. Dzięki temu wyjazdowi wiele się nauczyłam. Bardzo nam się podobały zajęcia, gdyż były wyjątkowe i interesujące. Mogliśmy na nich wyrazić siebie w sztuce. W przyszłości bardzo chciałabym uczestniczyć w podobnym wyjeździe edukacyjno-artystycznym.

Mirella Stieler, klasa 2 „e”