Browse By

Projekt zaprzyjaźnionej szkoły w Seelow

SPRAWOZDANIE Z WYJAZDU DO NIEMIEC

                   W dniach 31.05 – 03.06.2016 r. wyjechaliśmy z 18-osobową grupą na projekt organizowany przez partnerską szkołę mieszczącą się w Seelow. Pieczę nas naszą drużyną sprawowali: wicedyrektor Pan Andrzej Dudek oraz nauczyciel języka niemieckiego Pan Łukasz Sołtys.

Wyjechaliśmy o godzinie 8:00, około 9:00 dotarliśmy na miejsce. Zostawiliśmy swoje rzeczy w sali, a następnie autokarem wyruszyliśmy do Berlina. Czekało tam na nas zwiedzanie muzeum oraz bunkrów przeciwatomowych budowanych w latach „zimnej wojny”. Dowiedzieliśmy się mnóstwo inspirujących i ciekawych  informacji.  Po zaplanowanych atrakcjach wróciliśmy do naszego miejsce zakwaterowania w Lebus. Następnego dnia wzięliśmy udział w turnieju piłki siatkowej. Dzięki zdrowej rywalizacji zajęliśmy drugie miejsce na 10 drużyn ze strony niemieckiej. W idyllicznym nastroju wróciliśmy na integracyjnego grilla połączonego z wspólną dyskoteką, gdzie każdy mógł pochwalić się swoimi umiejętnościami tanecznymi.Zabawa we wspaniałym towarzystwie trwała przy znakomitej muzyce. Zapoznaliśmy się z wieloma sympatycznymi osobami, również dopracowaliśmy w praktyce obce języki.  W czwartek pełni entuzjazmu rozpoczęliśmy rozgrywki w piłkę nożną. Nasi piłkarze dawali z siebie wszystko, gdyż słysząc z trybun najgłośniejsze okrzyki motywacyjne dziewczyn, zbierali w sobie więcej siły do działania. Tym razem chłopcy zajęli czwarte miejsce na 10 drużyn, które uczestniczyły w turnieju.   Wieczór umiliła nam międzynarodowa gra w kręgle oraz namalowanie muralu. W ostatnim dniu pobytu w Niemczech czekał na nas park linowy w Strauzberu, który przypadł do gustu wszystkim uczestnikom wycieczki. W wyśmienitej atmosferze udaliśmy się na festyn kończący projekt w Niemczech, który dostarczył nam dużo pozytywnej energii. Nie mogło zabraknąć naszej polskiej reprezentacji – składającej się z trzech chłopców – która wystąpiła z piosenką Disco Polo pt. „Ona lubi pomarańcze”. Cudowny wieczór zakończył pokaz tańca z ogniami  przy muzyce oraz pokaz fajerwerków. W seraficznym nastroju udaliśmy się w drogę powrotną do Polski.

Reasumując, wyjazd do Niemiec był ambrozyjską zabawą, której nie da się zapomnieć. Wspólnie spędzone chwile pozostaną w naszej pamięci na zawsze. Mieliśmy okazję dobrze się bawić i lepiej poznać. Przyjaźnie jakie zawarliśmy podczas tego pobytu są i będą utrzymywane w nadzwyczajnej atmosferze. Nie możemy również zapomnieć o naszych rewelacyjnych opiekunach, bez których nie udałoby nam się doświadczyć tych przeżyć.

Uczestniczka projektu

GALERIA ZDJĘĆ

Skip to content