Piękno matematyki w obiektywie

Sprawozdanie z projektu edukacyjnego pt. „ Piękno matematyki w obiektywie”.

Dnia 21 listopada 2016r. 10 uczniów klasy 2e przedstawiło podsumowanie i prezentację projektu edukacyjnego z matematyki pt. „ Piękno matematyki w obiektywie”.

Celem projektu było zainteresowanie uczniów matematyką poprzez zaobserwowanie jej elementów w otaczającym nas środowisku przyrodniczym.

W toku przygotowań do projektu uczniowie wykonali potrzebne fotografie obiektów przyrodniczych ułożyli i rozwiązali potrzebne zadania, przygotowali prezentacje opatrzone ciekawostkami, rysunkami i wzorami matematycznymi.

Gimnazjaliści zdobyli umiejętność planowania, odpowiedzialności pracy w grupie oraz prezentacji swojej osoby i swojego dorobku na forum szkoły. Zdobyte wiadomości z zakresu matematyki wykorzystają z pewnością podczas dalszej edukacji w gimnazjum

Przygotowania do projektu trwały od 30 września 2016r, z częstotliwością 1 lub 2 razy w tygodniu.

Uczniowie przedstawiając projekt wystąpili w galowych strojach w obecności Dyrekcji szkoły, nauczycieli oraz uczniów gimnazjum. Obserwując wystąpienie gimnazjalistów oceniłam ich starania, wiedzę i umiejętność zaprezentowania się.

Dołączam zdjęcia i listę uczniów biorących udział w projekcie edukacyjnym z matematyki.

1. Kornelia Sajewicz.
  2. Wiktoria Wrzesińska.