Browse By

Międzygminny Konkurs Matematyczny

III MIĘDZYGIMNAZJALNY KONKURS MATEMATYCZNY 2015

Związek matematyki z otaczającą rzeczywistością był przedmiotem III edycji międzygimnazjalnego konkursu matematycznego „Matematyka w życiu codziennym”, skierowanego do uczniów klas pierwszych i drugich, zorganizowanego przez nauczycieli matematyki Gimnazjum w Witnicy: p. B. Dudek, p. K. Książkiewicz, p. J. Poniedziałek oraz p. W. Koronowicza, który pozyskał sponsora. Celem pośrednim konkursu było zmierzenie się z zadaniami praktycznymi wzorowanymi na modelu egzaminacyjnym.

Konkurs odbył się 27 maja i miał wymiar międzygminny, a rywalizowały w nim trzy czteroosobowe drużyny ze szkół z Bogdańca, Krzeszyc oraz Witnicy.

Uczestnicy konkursu oceniani byli w kategorii indywidualnej oraz drużynowej. Witnickie Gimnazjum reprezentowali: Zuzanna Kasprzak (kl.1b), Aleksandra Suchecka (kl. 1d), Karolina Jeziorek (kl. 2a) oraz Cezary Czernecki (kl.2d). Zwycięzcą w rywalizacji indywidualnej został Cezary Czernecki, drugie miejsce zajęła Aleksandra Suchecka, natomiast trzecie miejsce wyłonione w drodze dogrywki, przypadło przedstawicielce gimnazjum w Krzeszycach – Małgorzacie Pulkowskiej. Po mozolnej pracy z przygotowanymi zestawami zadań w klasyfikacji drużynowej, witniccy gimnazjaliści uplasowali się na pierwszym miejscu.

Uczniów ugoszczono słodkim poczęstunkiem, a zwieńczeniem rywalizacji było wręczenie licznych nagród rzeczowych oraz dyplomów.

Serdeczne podziękowania kierujemy do naszych sponsorów: p. Artura Rakowskiego – właściciela firmy „Rakowski Schody”, Rady Rodziców Gimnazjum oraz Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego, dzięki którym możliwy był zakup atrakcyjnych nagród oraz potrzebnych do przeprowadzenia konkursu materiałów.

Uczestnikom konkursu gratulujemy wysokich wyników i gorąco zachęcamy do dalszych pasjonujących odkryć matematycznych.

Organizatorzy

Skip to content