Browse By

Matematyka w obiektywie

W Szkole Podstawowej im. Ludzi Pojednania odbył się konkurs fotograficzny „MATEMATYKA W OBIEKTYWIE”, który trwał od 20 września do 20 października. Organizatorami konkursu były nauczycielki matematyki Bożena Dudek i Marta Margol. W konkursie wzięli udział uczniowie z klas drugich i trzecich gimnazjum.
Konkurs był skierowany do osób, które potrafią spojrzeć na Królową Nauk oczyma wyobraźni i uwiecznić swoje myśli na fotografii, a jego celem było zainteresowanie młodzieży różnymi obliczami matematyki.
Każdy Uczestnik mógł zgłosić do konkursu nie więcej niż 6 zdjęć. Zgłoszenie do konkursu polegało na wypełnieniu formularza oraz dostarczenie zdjęć w formie pliku na płycie CD oraz w formie gotowych zdjęć wywołanych w formacie 13×18.
odsumowaniem konkursu była przygotowana przez organizatorki wystawa, a do jury zaproszono dyrektora Zespołu Szkół Samorządowych Adriana Wośkowiaka i dyrektora Miejskiego Domu Kultury Tomasza Wysoczańskiego. Wystawę obejrzeli również uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej.
Spośród uczestników konkursu jury wytypowało trzy pierwsze miejsca i trzy wyróżnienia. Oto wyniki:

I miejsce: Aleksandra Franczuk „Kąty wierzchołkowe”
II miejsce:
Daria Wójcik „Kąty rozwarte”
III miejsce: Julia Wysoczańska „Okrąg w pomniku”
I wyróżnienie: Martyna Chmielewska „Promieniste koło”
II wyróżnienie: Natalia Martyniuk „Kąty ostre”
III wyróżnienie: Kornelia Michalak „Mostkowe proste prostopadłe”

Zwycięzcy otrzymają dyplomy i nagrody .

Skip to content