Browse By

Blok humanistyczny

14 września 2013r. w sobotę wraz z naszymi paniami polonistkami: panią Agnieszką Buczmą i Małgorzatą Dudkiewicz wybraliśmy się do teatru w Gorzowie Wielkopolskim. Organizatorką tego wyjazdu była pani Małgorzata Tyborska. Mieliśmy przyjemność obejrzeć musical ,,Romeo i Julia”, wyreżyserowany na podstawie dramatu Wiliama Szekspira.

Przed spektaklem zobaczyliśmy teatr od kuchni. Odwiedziliśmy te miejsca, do których widz nie zagląda. Byliśmy w: garderobie aktora, stolarni, pracowni scenografa, krawieckiej – gdzie szyje się kostiumy. Widzieliśmy gromadzone rekwizyty. Zajrzeliśmy do pomieszczenia, w którym pracują realizatorzy dźwięku i światła. Najbardziej podobała mi się rekwizytornia, zauważyłam huśtawkę ze sztuki ,,Ten Obcy”. Pokazano nam fragment próby generalnej.

O godzinie 18.00 zasiedliśmy na widowni. Musical reżyserował Cezary Domagała. Scenografię przygotował Ireneusz Domagała, a choreografię Dariusz Lewandowski. Kompozytorem muzyki był Paweł Steczek. W przedstawieniu wystąpiło dwudziestu sześciu aktorów. W rolach głównych: Adrianna Góralska, Beata Chorążykiewicz, Anna Łaniewska, Michał Anioł, Bartosz Bandura i inni. Sztuka opowiada o wielkiej, nieszczęśliwej miłości Romea i Julii. Reżyser wprowadził nową postać- przeznaczenia. Był to niemy świadek wydarzeń, w których miłość staje się zakładnikiem nienawiści. Ta postać zwróciła uwagę widzów. Mimo zę nic nie mówiła. Dużą rolę odegrała muzyka, kilkanaście niezwykłych, pięknych piosenek. Jedna z nich ,, Tylko miłość to przez wieki będzie trwać” rozpoczynała i kończyła przedstawienie. Oprócz aktorów występowali tancerze, a muzyka często trzymała widzów w napięciu. Piękne kostiumy sprawiały, ze na scenie było barwnie i kolorowo

Przedstawienie bardzo mi się podobało. Może dlatego, że było w nim dużo tańca, muzyki i śpiewu. Współczesna scenografia nie bardzo mi przypadła do gustu, wolę tradycyjną .

Natalia Janowicz, kl. I D

Skip to content