Browse By

IV MIĘDZYGMINNY KONKURS MATEMATYCZNY

24 maja 2016 roku w świetlicy szkolnej odbył się IV Międzygimnazjalny Konkurs Matematyczny „Matematyka w życiu codziennym”.

Konkurs skierowany był do uczniów klas drugich z gimnazjów gmin: Bogdaniec, Słońsk, Krzeszyce i Witnica, a jego organizatorami byli nauczyciele matematyki: p. B. Dudek, p. K. Książkiewicz, p. J. Poniedziałek i p. Z. Siwiński.

W rozgrywkach, trwających 90 minut, uczniowie zmagali się z testem zadań zamkniętych wielokrotnego wyboru. Rywalizacja przebiegała w dwóch kategoriach: drużynowej i indywidualnej. Drużynę stanowiło czterech przedstawicieli z każdej z uczestniczących szkół. Nasze gimnazjum reprezentowała czwórka w składzie: Weronika Kuderska, Aleksandra Suchecka, Wiktoria Suchecka i Bartosz Mazurkiewicz.

Wynik drużynowy stanowiła suma punktów zdobytych przez poszczególnych  członków drużyn. Drużyny uplasowały się na podium w następującej kolejności: Witnica, Słońsk, Krzeszyce, Bogdaniec. Wyniki rywalizacji indywidualnej mogą być powodem dumy dla zwycięzców, gdyż test nie należał do łatwych, a dodatkowym utrudnieniem była możliwość poprawności kilku odpowiedzi w zaoferowanych zadaniach. W tej kategorii najlepszy okazał się Bartosz Mazurkiewicz, drugi wynik ustanowiła Aleksandra Suchecka – oboje z naszego gimnazjum, natomiast miejsce trzecie zajęła uczennica ze szkoły w Bogdańcu – Roksana Słowińska.

Przebieg konkursu umilił słodki poczęstunek. W przerwie można było obejrzeć ekspozycje ciekawostek matematycznych  w ujęciu humorystycznym, zagadkowym i statystycznym.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali cenne upominki oraz dyplomy, których zakup możliwy był dzięki finansowemu wsparciu ze strony sponsora – p. Artura Rakowskiego, właściciela firmy RakowskiSchody. Przychylność sponsora dla organizacji konkursu zdobył p. W. Koronowicz.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom konkursu, ich opiekunom, którzy zadbali o merytoryczne przygotowanie uczniów, a nade wszystko Panu Arturowi – naszemu sponsorowi, bez którego nie zwieńczono by dzieła bogatym asortymentem nagród rzeczowych.

Zwycięzcom gratulujemy umiejętności matematycznych i życzymy wielu sukcesów na matematycznym polu.

J. Poniedziałek

GALERIA ZDJĘĆ

Skip to content