Browse By

Wycieczka Wiedeń 2013

[nggallery id=36]

„Wakacyjne wspomnienia”

                W dniach 1-5 lipca 2013 r. kilkunastoosobowa grupa gimnazjalistów skorzystała z niecodziennej okazji odwiedzenia dwóch stolic europejskich – Pragi i Wiednia.

Inicjatorką i organizatorką tego przedsięwzięcia była pani Elżbieta Domeracka, zaś opiekunką grupy pani Małgorzata Dudkiewicz.

Pierwszym punktem programu wycieczki było zwiedzanie Pravcickiej Bramy. W blasku słońca to miejsce wydało się wręcz baśniowe, a humory, mimo długiej podróży, dopisywały.

Pełni wrażeń, trochę zmęczeni, udaliśmy się na spoczynek w Libercu, by rankiem wyruszyć do Pragi. Zwiedziliśmy Most Karola, Katedrę świętego Wita, Złotą Uliczkę oraz obecną siedzibę Senatu.

Następnie udaliśmy się na nocleg do Lechovic, a kolejnego dnia do Wiednia. Stolica Austrii zaprezentowała się w całej okazałości. Spacerując ulicami miasta, podziwialiśmy architekturę, ład i porządek. Zbawienne w ten upalny dzień okazały się fontanny, dzięki którym nieco się orzeźwiliśmy. Zwiedzaliśmy pałac i prześliczne ogrody Schonbrunn, Belweder, Hofburn, a także Operę Wiedeńską, Stare Miasto i monumentalną Katedrę św. Szczepana.

Gdy już nacieszyliśmy nasze oczy cudnymi widokami, wróciliśmy na spoczynek do Lechovic.

Przedostatni dzień naszej wyprawy to zwiedzanie Liberca oraz wjazd kolejką na górę Yested.

Ostatni dzień wycieczki wiązał się z powrotem do domu. Podróż, mimo że dość monotonna, upłynęła w miłej atmosferze. Miłe wspomnienia na długo pozostaną w naszej pamięci.

Skip to content