Browse By

I Szkolny Konkurs Talentów

I SZKOLNY KONKURS TALENTÓW odbył się po raz pierwszy w historii naszej szkoły. Pomysłodawcą i organizatorem tego przedsięwzięcia był Maciej Pisarek, który do współpracy skutecznie namówił Asię Przywitowską, Anitę Strzykałę oraz Marcela Brzezińskiego, zaś opiekunem konkursu została pani Małgorzata Dudkiewicz. Za efekty świetlne i dźwiękowe odpowiedzialni byli: Radek Fabijaniak oraz Łukasz Mazurek.

Konkurs odbył się 18.06.2013 roku w MGOK. przed jury, w skład    którego weszli: pani Kinga Ambroziak, pan Mateusz Rękas, a także Patryk Strzykała, zaprezentowali się uczestnicy w dwóch kategoriach: talenty sceniczne i talenty manualne. Na scenie uczniowie śpiewali, tańczyli, grali, recytowali, dali pokazy akrobatyczne. W tej kategorii komisja przyznała poszczególne nagrody i miejsca: I m. Basia Szmajdzińska II m. Iza Więcek i Kinga Fus IIIm. Julita Strzykała, wyróżnienie Magda Nowak.

W grupie manualnej uczestnicy rysowali, szkicowali, malowali, zorganizowali wystawę fotografii. W tej kategorii bezkonkurencyjny okazał się Dawid Paterak, który zajął I miejsce, II miejsce należało do Patrycji Rąblewskiej, III miejsce zdobył Bartłomiej Podlasiak, wyróżnienie Kinga Stojanowska.

Konkurs cieszył się sporym powodzeniem, bo swój udział zgłosiło około 40 uczestników, którzy występowali przy wypełnionej po brzegi  sali. Można było usiąść przy stoliku, delektować się kawą i ciastem przygotowanym przez nasze uczennice, podziwiać prezentującą się młodzież.

Sponsorami konkursu byli: burmistrz Miasta i Gminy Witnica pan Andrzej Zabłocki, Rada Rodziców działająca przy Gimnazjum oraz samorząd szkolny, którym należą się podziękowania, jak również dyrekcji szkoły za życzliwość i wsparcie.

Skip to content