Browse By

EDI PINGWIN 2015

Matematyczne sukcesy gimnazjalistów

Dnia 26 listopada 2015 roku przeprowadzono w Gimnazjum Ogólnopolski Konkurs Matematyczny pt. „Edi Pingwin”. W naszej szkole w Konkursie wzięło udział 32 gimnazjalistów z klas I-III. Z dostępnych danych wynika, że w całej Polsce w tym konkursie uczestniczyło 2363 gimnazjalistów.

Pierwsze miejsce w szkole w kategorii klas pierwszych zajęła w wielkim stylu Natalia Martyniuk z klasy 1b. W kraju natomiast zajęła 21. miejsce na 962 uczestników. W kategorii klas II pierwsze miejsce w szkole zajęła rewelacyjna Aleksandra Suchecka z klasy 2d, w kraju zajmując 22 miejsce na 738 uczestników. Wśród uczniów klas III najlepszym w szkole okazał się niepokonany Cezary Czernecki z klasy 3d. W kraju zajął 23 miejsce na 663 trzecioklasistów w kategorii gimnazjów.

Konkurs zorganizowała i przeprowadziła Bożena Dudek, nauczycielka matematyki w Zespole Szkół Samorządowych w Witnicy.

Uczniowie Gimnazjum zostali zgłoszeni do Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Meridian Pangea, który odbędzie się 3 marca 2016r. Będziemy za Was trzymać kciuki. Matematyka jest Królową Nauk i potrzeba dużej odwagi, by się z nią zmierzyć.

Nagrodzonym uczniom i pozostałym uczestnikom życzymy dalszych sukcesów matematycznych!

Bożena Dudek

Skip to content