Browse By

Dzień Tolerancji 2016

„Dzień Tolerancji”

Dnia 16 marca 2016 r. klasa II a wraz z wychowawcą J. Mazurkiewicz w ramach Dni Wrażliwości zorganizowała i przeprowadziła Dzień Tolerancji. Organizatorzy w tym dniu przebrali się za postacie różnych poglądów, kultur czy ras ludzkich. Niektórzy ubrali się na czarno z hasłami przypiętymi do odzieży: STOP NIETOLERANCJI,PRZEMOCY, AGRESJI, RASIZMOWI, DYSKRYMINACJI.W klasach I-III przeprowadzili quiz z wiedzy o tolerancji. Dla uczniów udzielających dobrych odpowiedzi rozdali cukierki. W tym dniu ogłosili również wyniki konkursu na logo Dnia Tolerancji:

I miejsce Eryk Gierłowski kl. II d

II miejsce Mirella Wąsowicz kl. III d

III miejsce Sandra Zasada kl. I d

Wszystkie prace konkursowe można było obejrzeć na przygotowanej przez uczniów wystawie, która znajdowała się w głównym korytarzu szkolnym. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych Uczniowie zadbali również o piosenki tematycznie związane z tolerancją pod hasłem: ”Nie mów, że tolerujesz – po prostu toleruj”, m.in. utwory Soyki, Niemena, Rubika, Lipnickiej, Geppert, Grechuty i Kowalskiej, które można było posłuchać w przerwach między Dzień Tolerancji pozwolił przede wszystkim uwrażliwić gimnazjalistów na wszelkiego rodzaju przejawy nietolerancji, dyskryminacji i przypomniał, że każdy człowiek zasługuje na szacunek i akceptację, bez względu na pochodzenie, kulturę i religię.

P1540401 P1540407 P1540416

Skip to content