Browse By

DRZWI OTWARTE W GIMNAZJUM

      24 lutego 2016 roku w Gimnazjum im. Ludzi Pojednania w Zespole Szkół Samorządowych w Witnicy gościliśmy   na „Drzwiach otwartych” uczniów klas szóstych ze szkół podstawowych   z Nowin  Wielkich,  Dąbroszyna, Sosen  oraz Witnicy. Uczniowie z Samorządu Uczniowskiego zaopiekowali się młodszymi kolegami, pokazali im szkołę, opowiedzieli o tradycjach gimnazjum. Zaprosili wszystkich do świetlicy szkolnej, w której odbyło się spotkanie z panią wicedyrektor, pedagogiem szkolnym, doradcą zawodowym oraz opiekunem samorządu. Szóstoklasiści  obejrzeli krótką prezentację na temat działalności  szkoły. Następnie młodzież mogła uczestniczyć  w  lekcjach  języka niemieckiego, języka polskiego, fizyki, matematyki, biologii, zajęć informatycznych oraz  wychowania fizycznego. Była obserwatorem  bardzo atrakcyjnych i widowiskowych doświadczeń z fizyki i chemii, prowadzonych przez uczniów klas drugich  i trzecich pod okiem nauczycieli.

      Spotkanie w gimnazjum przebiegało w miłej, sympatycznej atmosferze. Na zakończenie wizyty uczniowie otrzymali foldery  dotyczące oferty szkoły na rok 2016 /17 oraz słodki poczęstunek.

Skip to content