Browse By

Choinka Nadziei 2015

            22 grudnia 2015 r. odwiedziliśmy Dom Pomocy Społecznej w Kamieniu Wielkim. W ramach współpracy z Fundacją Ekologiczną „Arka” i nadleśnictwem Bogdaniec po raz kolejny przyłączyliśmy się do akcji „Choinka Nadziei”. Uczniowie gimnazjum wspólnie z pensjonariuszkami ubrali żywą, ekologiczną choinkę ozdobami wykonanymi własnoręcznie pod czujnym okiem p. A. Sikorskiej i p. R. Wysoczańskiej ze świetlicy szkolnej. Łańcuchy choinkowe wykonali na godzinie wychowawczej. Uczniowie klasy II a i III a w ramach wolontariatu przekazali podopiecznym Domu Pomocy Społecznej ciastka, cukierki i inne słodycze (zebrane przez uczniów w ramach akcji). Wspólne kolędowanie przywróciło uśmiech na twarzy i radość wielu pensjonariuszkom.

         Nadal będziemy kontynuować odwiedziny w Domu Pomocy Społecznej, gdyż poza wnoszeniem radości w życie samotnych i chorych osób, co niewątpliwie jest najważniejszym efektem naszych działań, bardzo ważny wydaje się aspekt wychowawczy.

           Odwiedziny takie są okazją do budowania empatii, zrozumienia dla starości, cierpienia, chęć niesienia pomocy, obcowanie z ludźmi opuszczonymi przez swoje rodziny.

J. Mazurkiewicz, D. Waśków

P1540394

P1540379

Skip to content