Daily Archives: 15 października, 2023

Wirtualne laboratorium chemiczne Empiriusz

Spotkania z Empiriuszem- wirtualnym laboratorium chemicznym cieszą, bawią, uczą i inspirują do ciągłego rozwijania umiejętności z chemii. Uczniowie z klasy 7a i 7 b przeprowadzili doświadczenie z badania przewodnictwa elektrycznego metali. Na koniec wspólnie rozwiązywali test podsumowujący przeprowadzone doświadczenie i z niecierpliwością czekają na kolejne.

Dzień Drzewa – udział w ogólnopolskiej akcji #sadziMY klasy 1b

10 października klasa 1b obchodziła Światowy Dzień Drzewa z tej okazji dzięki podarowanym przez Nadleśnictwo Bogdaniec sadzonkom posadziliśmy wspólnie brzozy, dęby oraz klony. Wzięliśmy w ten sposób udział w ogólnopolskiej akcji #sadziMY. Wykonaliśmy również plakat przypominający dlaczego drzewa są dla nas ważne. Wiemy, że lasy są niezbędne do życia na Ziemi: oczyszczają powietrze, filtrują wodę a także są domem dla zwierząt dlatego trzeba o nie dbać .

Integracja zerówek

Korzystając z pięknej pogody dzieci z grup 0 ,,a” i 0 ,,b” integrowały się podczas pleneru malarskiego pod chmurką.

Piękna pogoda posłużyła rozwijaniu wyobraźni i pracy twórczej.

W. Pawlak-Kędziora