Ładowanie


Cytat dnia:  Chcesz się pozbyć pracy? Wykonaj ją.   

DANE
Gimnazjum w Witnicy
ul. Plac Wolności 7
66-460 Witnica

tel. 095 7515220

gim.witnica@wp.pl

BIULETYN

Dla_przyszłego_pierwszaka

PROGRAMY
(ocenianie, klasyfikacja)

ocenianie klasyfikacja_semestralna klasyfikacja_sem_nowa


INFORMACJE
+ Kadra
+ Kalendarz
+ Koła zainteresowań
+ O nas
+ Plan lekcji
+ Podręczniki
+ Procedury postępowania
+ Program wychowawczy
+ Projekt edukacyjny
+ Rada Rodziców
+ Regulamin Szkoły
+ Samorząd Uczniowski
+ Spotkania z Rodzicami
+ Statut szkoły
+ System Oceniania
+ Uczniowie

WYDARZENIA
+ Akademie
+ Akcje charytatywne
+ Biblioteka
+ Blok humanistyczny
+ Blok mat.-przyrodniczy
+ Egzamin gimnazjalny
+ Kampania Trzeźwości
+ LOP
 -  Projekty
+ Sport
+ Wycieczki
+ Z życia szkoły

GAZETKA
"Witnicki gimnazjalista" w formie elektronicznej
 
gazetka.gif

Licznik

   odwiedzający

   odwiedzających online


Projekty - Trebnitz 2011

W dniach od 26 do 30 września 2011r. uczniowie z naszej szkoły wybrali się do Niemiec do Zamku Trebnitz na projekt edukacyjno-artystyczny. Uczniami, którzy prezentowali naszą szkołę na tym wyjeździe byli: Kinga Stojanowska, Aleksandra Janowicz, Anita Strzykała, Mirella Stieler, Daria Szymańska, Joanna Przywitowska, Małgorzata Komarnicka, Karolina Dombek, Karolina Kołoszyc, Rafał Rupniak, Jacek Zdralek oraz Eryk Krzyński, a naszym opiekunem była tam pani Marta Płóciennik. 
          Pierwszego dnia tuż po przyjeździe odebraliśmy klucze do pokojów i poszliśmy się rozpakować. Chwilę później zeszliśmy do jadalni na obiad. Pierwsze zajęcia wraz z uczniami ze szkoły partnerskiej z Niemiec zaczęliśmy po obiedzie, wtedy pani Zuzanna (opiekun projektu) przedstawiła nam tygodniowy plan działania oraz animatorów, z którymi mieliśmy zajęcia. Gdy każdy podjął decyzję, do której grupy chce należeć poszliśmy na krótką przerwę na kawę i ciastko. Tuż po tym, instruktorzy przedstawili swoje teamy na najbliższy czas. Zajęcia fotograficzne prowadził Uwe, który fotografował nas w każdym możliwym momencie. Zajęcia malarskie prowadziła Ilka, która nauczyła swoją grupę malować i korzystać z materiałów malarskich. Trzeci, a za razem ostatni team prowadziła pani Patrycja, której grupa zajęła się przedstawieniem teatru cieni. Po skończonych zajęciach była kolacja, a następnie czas wolny, podczas którego odbyło się ognisko.

        Dzień drugi okazał się dniem najbardziej pracowitym. Tuż po śniadaniu były zabawy otrzeźwiające, następnie każda grupa, wraz z instruktorem wyruszyła do gabinetów. Do obiadu pracowaliśmy bardzo dzielnie. Po poobiednim odpoczynku wróciliśmy do pracy – do malowania, do fotografowania i do tworzenia teatru cieni. Po zakończonych zajęciach zjedliśmy kolację, a czas wolny wykorzystaliśmy na zabawę w podchody. 

        Dzień kolejny – środa był podobny do dnia wcześniejszego. Dodatkowo zrobiliśmy zaproszenia i rozdaliśmy je mieszkańcom wioski Trebnitz.

        Czwartek okazał się dniem najbardziej stresującym. Rano zjedliśmy śniadanie, później, aż do obiadu kończyliśmy swe prace i projekty. Po obiedzie wszystkie grupy szykowały swe dzieła. O godzinie 17:30 byliśmy już gotowi do uroczystej prezentacji. Jako delegaci z naszej szkoły przyjechali trzej nauczyciele : pan Dyrektor – Andrzej Dudek, pani Bożena Dudek oraz pan Łukasz Sołtys. Wszyscy kolejno przedstawili swoje projekty. Chociaż byliśmy lekko zestresowani, wypadliśmy bardzo dobrze. Zaproszonym gościom również nasza ciężka praca przypadła do gustu i nagrodzili nas gromkimi brawami. 

          W piątek po śniadaniu rozliczyliśmy się z kluczy i już koło godziny 12.00 byliśmy w naszym Witnickim gimnazjum.

        Projekt ten był bardzo ciekawy i pełen przygód. Dzięki temu wyjazdowi wiele się nauczyłam. Bardzo nam się podobały zajęcia, gdyż były wyjątkowe i interesujące. Mogliśmy na nich wyrazić siebie w sztuce. W przyszłości bardzo chciałabym uczestniczyć w podobnym wyjeździe edukacyjno-artystycznym.

Mirella Stieler, klasa 2 „e”


Data utworzenia: 07/11/2011 @ 20:47
Ostatnie zmiany: 07/11/2011 @ 20:47
Kategoria : Projekty


podglšd wydruku podglšd wydruku     Wersja do druku Wersja do druku


Panel

 Number of members 27 members


Użytkownicy online

( nikt )

Szukaj

Sonda
Co najchętniej robisz w czasie wolnym?
 
Trenuję ulubione dyscypliny sportowe, ćwiczę
Czytam książki, czasopisma
Oglądam telewizję
Słucham muzyki
Odrabiam lekcje, uczę się
Gram w gry komputerowe
Serfuję w sieci
Wyniki

Kalendarz


Akcje
Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła"www.edukator.org.pl
spd.gif
mammarze.jpg
grosz.gif

pajacyk

^ Góra ^

  (c) Witnica 2006-2009, JP

Strona załadowana w 0.01 sekundę