Ładowanie


Cytat dnia:  Rób to co lubisz, a nigdy nie będziesz musiał pracować.    

DANE
Gimnazjum w Witnicy
ul. Plac Wolności 7
66-460 Witnica

tel. 095 7515220

gim.witnica@wp.pl

BIULETYN

Dla_przyszłego_pierwszaka

PROGRAMY
(ocenianie, klasyfikacja)

ocenianie klasyfikacja_semestralna klasyfikacja_sem_nowa


INFORMACJE
+ Kadra
+ Kalendarz
+ Koła zainteresowań
+ O nas
+ Plan lekcji
+ Podręczniki
+ Procedury postępowania
+ Program wychowawczy
+ Projekt edukacyjny
+ Rada Rodziców
+ Regulamin Szkoły
+ Samorząd Uczniowski
+ Spotkania z Rodzicami
+ Statut szkoły
+ System Oceniania
+ Uczniowie

WYDARZENIA
+ Akademie
+ Akcje charytatywne
+ Biblioteka
+ Blok humanistyczny
+ Blok mat.-przyrodniczy
+ Egzamin gimnazjalny
+ Kampania Trzeźwości
+ LOP
+ Projekty
+ Sport
+ Wycieczki
 -  Z życia szkoły

GAZETKA
"Witnicki gimnazjalista" w formie elektronicznej
 
gazetka.gif

Licznik

   odwiedzający

   odwiedzających online


Z życia szkoły - rok szkolny 2011/2012

Sprawozdanie z dnia przeprosin przeprowadzonego w ramach Dni wrażliwości.
Dnia 15.05.2012r klasa 2d wraz z wychowawczynią p. Małgorzatą Dudkiewicz zorganizowała Dzień Przeprosin. Przez pewien czas opracowywaliśmy plan tego dnia. Zgromadziliśmy wiele pomysłów, które później wykorzystaliśmy. Podzieliliśmy się na kilka grup. Jedna grupa rozdawała kotyliony z przeprosinami, druga na korytarzu szkolnym sprzedawała ciasto, trzecia zajmowała się sprawami związanymi z przekazywaniem przeprosin przez radiowęzeł, a pozostali uczniowie przyozdabiali klasę i wykonali gazetkę. Pieniądze ze sprzedaży ciasta przeznaczymy na szczytny cel. Ogólna ocena innych uczniów i nauczycieli jest satysfakcjonująca. Przygotowanie tej imprezy dla uczniów naszej szkoły sprawiło nam przyjemność.


                                          

Kiermasz Świąteczny

W dniach 1-21.12.2011 r. trwał w naszej szkole kiermasz świąteczny. Można było na nim nabyć świąteczne kartki i ozdoby choinkowe (kule z kordonku oraz aniołki i gwiazdki z makaronu) Wszystkie przedmioty biorące udział w kiermaszu zostały wykonane prze chętnych uczniów pod okiem pani Anety Lipińskiej podczas zajęć świetlicowych. Kartki i ozdoby były sprzedawane już od symbolicznej złotówki. Wszyscy uczniowie mieli możliwość złożenia swoim koleżankom i kolegom oraz nauczycielom świątecznych życzeń poprzez wrzucenie zakupionych kartek do świątecznej skrzynki życzeń. W przed dzień przerwy świątecznej kartki były rozdawane adresatom. Sprawiło to wiele radości uczniom i nauczycielom, którzy otrzymali świąteczne życzenia.

Kwota, którą udało nam się zebrać to 245 zł, która zostanie przeznaczona na zakup pomocy dydaktycznych do świetlicy szkolnej.

Wszystkim biorącym udział w kiermaszu serdecznie dziękujemy J

Aneta Lipińska


    „Choinka Nadziei”

21 grudnia 2011 r. odwiedziliśmy Dom Pomocy Społecznej w Kamieniu Wielkim. W ramach współpracy z Fundacją Ekologiczną „Arka” i nadleśnictwem Bogdaniec po raz kolejny przyłączyliśmy się do akcji „Choinka Nadziei”. Uczniowie gimnazjum wspólnie z pensjonariuszkami ubrali żywą, ekologiczną choinkę ozdobami wykonanymi własnoręcznie pod czujnym okiem p. A. Lipińskiej ze świetlicy szkolnej. Łańcuchy choinkowe wykonali na godzinie wychowawczej. Uczniowie klasy II g w ramach wolontariatu przekazali podopiecznym Domu Pomocy Społecznej ciastka, cukierki i inne słodycze. Wspólne kolędowanie przywróciło uśmiech na twarzy i radość wielu pensjonariuszkom. Myślę, że w przyszłym roku ponownie przyłączymy się do akcji, ponieważ daje nam wiele satysfakcji i radości z niesienia pomocy innym.

J.Mazurkiewicz


Dzień promocji zdrowia, akcja „Zjedz jabłko zamiast chipsa”

W dniu 2.12.2011 r. po raz kolejny w naszej świetlicy szkolnej odbyła się akcja „Zjedz jabłko zamiast chipsa”. Był to pierwszy etap akcji w tym roku szkolnym. Zostało zakupionych 430 sztuk jabłek, których zakup ufundowała Rada Rodziców naszego Gimnazjum. „Jabłka rozeszły się ja świeże bułeczki” w ciągu trzech pierwszych przerw międzylekcyjnych. Za pomoc w organizacji serdecznie dziękuję pani dyrektor Emilii Wojtczak Burzmińskiej i klasie IIa.

Na drugi etap akcji zapraszamy w marcu 2012 roku.

Aneta Lipińska

 


Andrzejki

W dniu 28.11.2011 r. na świetlicy szkolnej odbyły się Wróżby Andrzejkowe. Wybrane wśród uczennic wróżki: Ksena (Emilia Grudzień), Brunhilda (Jagoda Namińska), Matylda (Agata Piędel),Elwira (Klaudia Kononowicz) i Fantazja (Aleksandra Sobolewska) były do dyspozycji uczniów
i nauczycieli od 8.00 do 12.00 i wróżyły za pomocą kości, karteczek z marzeniami, numerologii, itp. Chętnych do spojrzenia w przyszłość nie brakowało, a wróżki miały pełne ręce roboty.

Wszystkim biorącym udział w zabawie serdecznie DZIĘKUJEMY J

Wychowawcy i uczniowie świetlicy szkolnej.


„Czy patriotyzm wyszedł już z mody?”

Dnia 9 listopada 2011r. w Miejskim Domu Kultury odbyło się przedstawienie związane z obchodami 11 listopada. Występowali w nim uczniowie ze szkolnego kółka teatralnego. Na przedstawienie zaproszeni zostali gimnazjaliści z klas 1-3.

Spektakl rozpoczął się od krótkiej prezentacji. Dużym plusem tego przedstawienia były osoby występujące na scenie, które pomimo olbrzymiego stresu, jaki im towarzyszył podczas spektaklu, nie dawały tego po sobie poznać, jednak zdarzyło im się kilka potknięć. Występujący poruszyli bardzo ważną sprawę. Większość młodzieży zebranej na sali wie na ten temat tylko tyle, że dnia 11 listopada Polska odzyskała niepodległość, i traktuje ten dzień jako dzień wolny od szkoły i pracy, jednak nie wiedzą, że ich przodkowie walczyli o to, żebyśmy dziś nie żyli w państwie niemieckim, rosyjskim lub austryjackim. Właśnie w tym dniu Polska obroniła swoją kulturę, język, a co najważniejsze – swój kraj. Przedstawienie było bardzo ciekawe i z przyjemnością się je oglądało, jednak atmosferę psuli uczniowie, którzy nie chcieli poczuć klimatu, w jaki usiłowali wprowadzić nas występujący. Niestety, największy minus leżał po stronie widowni. Niektóre osoby, jak mogłoby się zdawać, nie wiedziały, po co przyszły na przedstawienie. Przykre było to, że podczas odtwarzania hymnu Polski nikt nie śpiewał, choć na pewno każdy znał słowa tak ważnej pieśni autorstwa Józefa Wybickiego. Młodzież gimnazjalna zapomniała, co to znaczy być patriotą albo wstydzi się to uczucie okazywać. W czasach wojennych i powojennych ludzie walczyli o wolność. Dziś mamy wolny kraj na co dzień, nikt już nie walczy, a młodzież marginalnie traktuje patriotyzm .

Moim zdaniem ci widzowie, którzy uważnie obejrzeli i zrozumieli ten spektakl, mogą być usatysfakcjonowani, że dojrzeli do tego, by godnie reprezentować swoją szkołę i swój kraj.

Dawid Androniak

Kl. IId


„Kulisy współczesnego języka polskiego”

Dnia 3 listopada 2011 roku w Zespole Szkół w Witnicy im. Mikołaja Kopernika odbył się wykład pt. „Kulisy współczesnego języka polskiego”. Uczniowie z naszej szkoły, także zostali zaproszeni. W tym szczególnym dniu opiekować się nami miały pani Małgorzata Dudkiewicz oraz pani Małgorzata Tyborska. Na ustaloną godzinę wszyscy chętni mieli się stawić przed szkołą.

Po zbiórce przed Gimnazjum razem wyruszyliśmy do Witnickiego liceum. Po dotarci na halę sportową, gdzie miał odbyć się wykład, zaczęliśmy miejsca i w ciszy czekaliśmy na rozpoczęcie. Po wejściu prowadzącej pani prof. Elżbiety Skorupskiej-Raczyńskiej, dyrektor Zespołu Szkół- pan Andrzej Kuderski przywitał zebranych uczniów, przedstawił panią profesor i zachęcił nas do pilnego słuchania wykładu. Kobieta mająca spokojny i cichy głos zainteresowała nas w takim stopniu, że wszyscy (z niewielkimi wyjątkami) słuchali w ciszy i skupieniu. Wykład rozpoczął się od przedstawienia informacji o pochodzeniu języka polskiego, następnie gość opowiedział nam o językach, które miały największy wpływ na rozwój naszego języka oraz podała nam przykłady słów, które jak mogłoby nam się wydawać, są rdzennymi słowami polskimi. Uświadomiła nam również, że w naszych codziennych rozmowach popełniamy wiele błędów językowych. Podała nam przykłady zastosowania słów, np. na panią pracującą w przedszkolu powiemy „przedszkolanka”, ale na pana pracującego w przedszkolu nie możemy powiedzieć „przedszkolak”, bo przedszkolak to dziecko. Dowiedzieliśmy się także, że niektóre słowa przechodzą do archiwum. Za parę lat te wyrazy, których teraz nie używamy, będziemy zastępować innymi.

Po skończeniu wykładu profesor Skorupska podziękowała za uwagę. Skupiona i zaciekawiona wykładem publiczność, także podziękowała gromkimi brawami. Dyrektor szkoły pan Andrzej Kuderski wręczył prowadzącej niewielki upominek i tak zakończyło się spotkanie z profesor Elżbietą Skorupską- Raczyńską.

Naszym zdaniem wykład był całkowicie udany. Nikt nie przeszkadzał, panowała cisza i skupienie. Hipnotyzujący głos prowadzącej jeszcze bardziej wprowadzał nas w niezwykłe skupienie. Pani profesor, choć nie mówiła językiem potocznym ani młodzieżowym, potrafiła wszystkich zainteresować.

 Iga Mazur, Paulina Rudowicz Kl. 2aDZIEŃ NAUCZYCIELA NA WESOŁO


Dnia 14.10. 2011 r. odbył się Dzień Edukacji Narodowej, czyli Dzień Nauczyciela, który poprowadzili Joanna Kliczka wraz z Dawidem Hajnrychem. W ten szczególny dzień, uczniowie wyrazili swoje podziękowania za ciężką pracę pedagogów. Zorganizowaliśmy krótki spektakl muzyczny oraz konkurencje pomiędzy nauczycielami (p. Wojtek Mak , p. Bartłomiej Górecki, p. Honorata Mazurkiewicz, p. Jacek Migdalski, p. Łukasz Sołtys), a uczniami (Gabriela Watral, Monika Abramowicz, Karolina Mazur, Marta Mazur oraz Joanna Przywitowska). W skład Jury wchodziła dyrekcja naszej szkoły. Nauczyciele walczyli dzielnie ale uczniowie okazali się o niebo lepsi i zwyciężyli. Przygotowaniem całej imprezy zajęła się pani Aneta Lipińska, p. Joanna Mazurkiewicz i p. Beata Migacz. Kółko muzyczne zaprezentowało wiele ciekawych utworów, pod opieką pana Dariusza Rabikowskiego.

oprac. p. J. Mazurkiewicz
30 września 2011 roku odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego.

 

Wyniki głosowania na kandydatów do Samorządu Uczniowskiego :


Klasy I

Ilość głosów

Klasy II

Ilość głosów

Klasy III

Ilość głosów

Nikt nie zgłosił swojej kandydatury do S.U. ; <

 

 

 

 

Brak

Mazur Iga

89

Hajnrych Dawid

81

Sempowicz Iga

65

Kliczka Joanna

68

Cielecki Patryk

60

Mazur Karolina

52

Wójcik Piotr

52

Lemieszek Szymon

46

Stojanowska Kinga

45

Jasińska Agata

45

PrzywitowskaJoanna

38

Abramowicz Monika

39


W Radzie SU zasiedli:

Przewodnicząca : Karolina Mazur

Zastępca przewodniczącej : Iga Mazur

Skarbnik : Monika Abramowicz

Rzecznik Praw Ucznia : Joanna Kliczka


Pozostali członkowie:

Dawid Hajnrych, Iga Sempowicz, Patryk Cielecki, Piotr Wójcik, Szymon Lemieszek, Kinga Stojanowska, Agata Jasińska, Joanna PrzywitowskaDZIEŃ SPORTU

16 września 2011r. nasza szkoła uczestniczyła w dniu sportu, który zorganizowany był na stadionie w Witnicy. Całą szkołę podzielono na 3 grupy. Pierwszą grupą były klasy pierwsze, które rywalizowały wyłącznie między sobą. Druga grupa – klasy drugie i trzecia grupa – klasy trzecie. Wszystkie grupy uczestniczyły w tych samych trzech konkurencjach – bieg całej klasy, skok w dal oraz rzut woreczkiem do celu.Z pierwszych klas najlepsza okazała się klasa PIERWSZA ‘B’. W drugich klasach rywalizacja była zacięta lecz ostatecznie zwyciężyła klasa DRUGA ‘F’. W trzecich klasach zwyciężyła klasa TRZECIA ‘B’, która miała dużą przewagę nad pozostałymi. Wszystkie zwycięskie klasy dostały w nagrodę po 200zł. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w innych tego typu imprezach organizowanych przez szkołę.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012

1 września 2011r. skończyły się wakacje, a rozpoczął się rok szkolny 2011/2012. Z Wielką radością o 9.00 tego dnia spotkaliśmy się wszyscy na dziedzińcu gimnazjum im. Ludzi Pojednania w Witnicy. Oczywiście odbyło się uroczyste powitanie wszystkich uczniówprzez dyrektorów szkoły. Apel znakomicie poprowadził p. Wojciech Mak. Jak co roku pierwszoklasiści złożyli przysięgę naszej szkoły.Następnie prowadzący przedstawił wychowawców klas pierwszych.

Po uroczystym spotkaniu wszystkie klasy wraz z wychowawcami udali się do wyznaczonych klas. Tam poznali swój plan lekcji na cały tydzień, który u większości zmieniał się co jakiś czas. I od tego czasu zaczęła się ciężka praca nad naszym wykształceniem. Życzymy powodzenia i dobrych wyników w tym roku szkolnym ;)


Data utworzenia: 25/10/2011 @ 22:02
Ostatnie zmiany: 11/09/2013 @ 19:55
Kategoria : Z życia szkoły


podglšd wydruku podglšd wydruku     Wersja do druku Wersja do druku


Panel

 Number of members 27 members


Użytkownicy online

( nikt )

Szukaj

Sonda
Co najchętniej robisz w czasie wolnym?
 
Trenuję ulubione dyscypliny sportowe, ćwiczę
Czytam książki, czasopisma
Oglądam telewizję
Słucham muzyki
Odrabiam lekcje, uczę się
Gram w gry komputerowe
Serfuję w sieci
Wyniki

Kalendarz


Akcje
Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła"www.edukator.org.pl
spd.gif
mammarze.jpg
grosz.gif

pajacyk

^ Góra ^

  (c) Witnica 2006-2009, JP

Strona załadowana w 0.01 sekundę