Ładowanie


Cytat dnia:  Rób to co lubisz, a nigdy nie będziesz musiał pracować.    

DANE
Gimnazjum w Witnicy
ul. Plac Wolności 7
66-460 Witnica

tel. 095 7515220

gim.witnica@wp.pl

BIULETYN

Dla_przyszłego_pierwszaka

PROGRAMY
(ocenianie, klasyfikacja)

ocenianie klasyfikacja_semestralna klasyfikacja_sem_nowa


INFORMACJE
+ Kadra
+ Kalendarz
+ Koła zainteresowań
+ O nas
+ Plan lekcji
+ Podręczniki
+ Procedury postępowania
+ Program wychowawczy
+ Projekt edukacyjny
+ Rada Rodziców
+ Regulamin Szkoły
+ Samorząd Uczniowski
+ Spotkania z Rodzicami
+ Statut szkoły
+ System Oceniania
+ Uczniowie

WYDARZENIA
+ Akademie
+ Akcje charytatywne
+ Biblioteka
+ Blok humanistyczny
+ Blok mat.-przyrodniczy
+ Egzamin gimnazjalny
+ Kampania Trzeźwości
+ LOP
+ Projekty
+ Sport
+ Wycieczki
 -  Z życia szkoły

GAZETKA
"Witnicki gimnazjalista" w formie elektronicznej
 
gazetka.gif

Licznik

   odwiedzający

   odwiedzających online


Z życia szkoły - rok szkolny 2010/2011

 

TARGI SZKÓŁ W GIMNAZJUM W WITNICY

       W czwartek 24 lutego 2011r. w naszej szkole odbyły się VII Targi Szkół Ponadgimnazjalnych i Zawodów. Impreza miała na celu zapoznanie młodzieży z ofertą edukacyjną dotyczącą wyboru dalszego kształcenia.

W targach zaprezentowało się 19 szkół ponadgimnazjalnych z powiatu i województwa, 7 przedsiębiorców z terenu miasta Witnica oraz Izba Rzemieślników i Przedsiębiorców z Gorzowa Wielkopolskiego. Do uczestnictwa w targach zaprosiliśmy młodzież z Bogdańca. Uczniowie zwiedzali stoiska wyeksponowane przez szkoły, oglądali pokazy multimedialne, kroniki, zadawali pytania dotyczące kierunków kształcenia, profilu. Każdy z uczestników otrzymał ulotki, foldery, plakaty, jak również zyskał cenną wiedzę na temat prezentowanych szkół.

Na zakończenie targów Zespół Szkół Medycznych o profilu strażackim ze Skwierzyny pokazał na fantomie, jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy poszkodowanemu. Uczennice z gorzowskiego Cechu zaprezentowały fryzury, a ich koleżanki z Zespołu Szkół Odzieżowych przedstawiły pokaz mody, sukienek zaprojektowanych przez siebie. Młodzież z Technikum Leśnego w Starościnie przedstawiła ciekawe eksponaty związane z myślistwem i łowiectwem oraz zagrała na rogach myśliwskich uświetniając tę imprezę. Na stanowisku Zespołu Szkół Gastronomicznych można było degustować ciasto i kanapki. Zespół Szkół im. Mikołaja Kopernika w Witnicy przedstawił krótki pokaz gimnastyczny dziewcząt ze wstążkami, oraz sportowców trenujących siatkówkę i piłkę nożną.

VII Targi Szkół Ponadgimnazjalnych i Zawodów były bardzo ciekawe, udane i na pewno w dużym stopniu przybliżyły uczniom wiedzę pomocną przy wyborze przyszłej szkoły.

 

E. B.

 


13 grudnia 2010 r. „ Dzień Dobrych Uczynków”


duczynki55.JPGduczynki66.JPGduczynki77.JPG 


Cele:

 Integracja
 Kształcenie umiejętności współpracy w grupie
 Propagowanie dobroci
 Uczulenie na potrzeby innych


Dnia 13 grudnia 2010 roku klasa 2 „f” zorganizowała „Dzień Dobrych Uczynków”. W ramach akcji każdy uczeń otrzymał serduszko, na którym mógł napisać dobry uczynek. Każda klasa miała za zadanie przygotować dary do „Szlachetnej Paczki” i plakat o dobrych uczynkach.
Plakaty zostały rozwieszone na korytarzu szkolnym, a dary zebrane w jedną paczkę i przekazane dla wybranej rodziny. Na łączniku szkolnym odbyła się sprzedaż ciast a podczas przerw, czas wolny uczniów, umilały utwory świąteczne i kolędy .

Dziękujemy za pomoc i współpracę.

Klasa 2”f”.


27 października 2010 r. - Dzień Wrażliwości „Poznajmy Się”

wrazliwosc2.jpgwrazliwosc3.jpg

 

wrazliwosc4.jpg

Cele:

a)Integracja społeczności uczniowskiej

b)Kształcenie umiejętności współpracy i odpowiedzialności w grupie

c)Zawarcie nowych znajomości

d)Umiejętność korzystania z Internetu w celu pozyskiwania potrzebnych informacji

Dnia 27 października 2010 roku klasa 2 „e” zorganizowała Dzień Wrażliwości pt: „Poznajmy się”. W ramach tej akcji każdy uczeń mógł pozyskać na łączniku szkolnym plakietkę, na której umieszczone było imię posiadacza. Każdy nauczyciel został obdarowany kwiatem, na którym umieszczone zostały pozytywne cechy charakteru każdego z nich. W całej szkole porozwieszane zostały przysłowia nawiązującego do panującego tematu. Klasy zobowiązane zostały do wykonania plakatów. Zawarto na nich zdjęcia wraz z imionami i pseudonimami uczniów.

Na korytarzu, tuż przy szafkach znajdowało się stoisko z ciastem i napojami. Obok stał sprzęt muzyczny. Podczas przerw uczniowie prezentowali utwory muzyczne polskie i zagraniczne. Na przerwie śniadaniowej niedaleko pokoju nauczycielskiego rozłożony został sprzęt multimedialny. Przedstawiono zdjęcia nauczycieli, uczniów z otrzęsin klas pierwszych. Na zakończenie do pokoju nauczycielskiego został przyniesiony poczęstunek.

Dziękujemy klasa 2e

 


Otrzęsiny klas pierwszych

Dnia 21 października 2010 r. odbyły się otrzęsiny klas pierwszych. Hasło przewodnie brzmiało: „Kolorowe piekło”. Każda jednostka szkolna miała za zadanie przygotować dla siebie kocie uszy w wylosowanym wcześniej kolorze. Organizatorzy tj. Samorząd Uczniowski przebrał się za czarno-czerwone diabły. Na rozpoczęcie prowadzący Dawid (uczeń klasy 2) wprowadził swoją towarzyszkę Alę (uczennica klasy 3) na taczce. Niespodziewanie zza pleców nadleciały inne diabełki. Gdy opiekunowie dotarli do klas zaczęliśmy imprezę. Na początku sprawdziliśmy przygotowanie grup. Poprosiliśmy o zaprezentowanie okrzyków. Następnie zaprosiliśmy skarbników do konkurencji pt: „Łokieć”. Po chwili na środku znaleźli się gospodarze, którym podcięliśmy włosy wykonane z bibuły. Po powrocie klasa złożyła przysięgę. W kolejnych zadaniach sprawdzili się:

*dziewczyna lubiąca się malować ale nie uczulona na mleczko,

* najwyższy chłopak i najniższa dziewczyna,

* wychowawca i sportowiec,

* naukowiec,

* osoba mająca numerek 15 w dzienniku,

Najwięcej pozytywnych emocji sprawiła konkurencja, w której udział wzięli naukowcy (chłopcy). Mieli oni za zadanie naśladować ruchy taneczne przygotowane przez Agatę.

Po zakończeniu ostatniej konkurencji jury udało się na tajemne obrady. Po chwili dostaliśmy kopertę z wynikiem. Zwycięzcą została klasa 1H. Ciekawostką jest to, że w naszej szkole jest tylko 7 klas pierwszych. Wygraną w wysokości 1000 zł przesłaliśmy na wirtualne konto. Uczestnicy zostali poczęstowani słodkościami. Wszyscy, zadowoleni powrócili na lekcje.

Dawid Hajnrych

 


DZIEŃ NAUCZYCIELA

14 PAŹDZIERNIK 2010

 

„Obyś cudze dzieci uczył” – życzenie czy przekleństwo? Często słyszymy: nauczyciele mają fajnie, ale równie często: pracować w szkole – nigdy. Chyba każdy z nas – nauczycieli chociaż raz w życiu zastanawiał się czy dobrze wybrał, czy nauczanie to jest naprawdę to, co chce w życiu robić.

Jest jednak jeden taki dzień w roku, kiedy staramy się nie myśleć o minusach naszego zawodu, a w przyszłość patrzymy pozytywnie. To Dzień Edukacji Narodowej, popularny Dzień Nauczyciela – święto wszystkich pracowników oświaty.

W tym roku, już po raz drugi, nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi zaproszono do naszej gimnazjalnej świetlicy na Galę Oscarową. Impreza przygotowana przez panią Anię Sikorską i pana Dariusza Rabikowskiego, brawurowo poprowadzona przez panią Dorotę Waśków i pana Bartka Góreckiego wywołała wiele emocji. Do ostatniej chwili tajemnicą pozostały oscarowe kategorie oraz lista nominowanych, a odczytywane przez uczniów nazwiska nagrodzonych wywoływały często zaskoczenie u samych zainteresowanych i aplauz zgromadzonych. Czas umilały nam wyśpiewywane przez szkolny zespół muzyczny życzenia.

 


Wyjazd na basen "Słowianka" do Gorzowa Wielkopolskiego 

Dnia 27.09.2010r. gimnazjaliści z Witnicy wyjechali na gorzowski basen- „Słowiankę”. Inicjatorem i koordynatorem wyjazdów już drugi rok z rzędu,jest Pan Zenon Siwiński- nauczyciel matematyki i informatyki. W wycieczce udział wzięli: klasa 1 „g”z Panią Joanną Mazurkiewicz, klasa 1”f „ z Panią Iwoną Flaszyńską oraz uczniowie klasy 2 „a”  z Panią Wandą Borawską. Po przybyciu na miejsce odebraliśmy zegarki do wypożyczonych szafek, po czym w pełni przygotowani weszliśmy na basen. Czas spędzaliśmy na zjeżdżalniach i basenie sportowym. Po mile spędzonej godzinie nadszedł czas na powrót do domu, który dodatkowo umilił nam upominek - pamiątkowy breloczek ufundowany przez sponsora, Pana Macieja Nawrockiego - radnego Sejmiku Województwa Lubuskiego. któremu składamy serdeczne podziękowania. Z niecierpliwieniem oczekujemy kolejnych wycieczek!

uczennica klasy II „a”


Gminny Dzień Sportu

Dnia 22.09.2010 odbyłsię Gminny Dzień Sportu finansowany ze środków Unii Europejskiej. Impreza odbyła się dwuetapowo od godziny 9.00 do godziny 14.00. Rywalizowały szkoły: podstawowe, Gimnazjum i Z.S.z Witnicy, w trzech konkurencjach:

1. Bieg - cała klasa jedno okrążenie.

2. Skok w dal - każdy uczeń wykonał jeden skok.

3. Rzut - każdy uczeń wykonał jeden rzut do celu.

 

W kategorii gimnazjum:wśród pierwszych klas zwyciężyła kl. 1C wśród drugich 2B, a w wśród trzecich 3A. Klasy te otrzymały nagrody finansowe w wysokości 200 zł. W imprezie wzięło udziałokoło 1500 uczniówz całej gminy, dla których organizator - zastępca burmistrza p. E. Kurzawski - zapewnił posiłek.

Drugim etapem gminnego dnia sportu były zawody lekkoatletyczne, turniej siatkówki plażowej i strzelanie, w których rywalizowało Gimnazjum z Z.S z Witnicy.

 

Wyniki :

bieg 100m – chłopcy I miejsce Kępiszak Jakub (gimnazjum kl. 3a)

dziewczęta I miejscePulkowska Kinga (gimnazjum kl. 3b)

sztafeta 4x 100m- I miejscegimnazjum

sztafeta 4x 400m- I miejscegimnazjumdziewczęta

sztafeta 4x 400m – I miejscegimnazjum chłopcy

skok w dalchłopcy – I miejsce Szmek Przemek (gimnazjum)

skok w dal dziewczęta -I miejsceEwelina Ziomek ( Z.S)

rzut piłką lekarską chłopcy -I miejsceMateusz Lewicki (Z.S)

rzut piłką lekarską dziewczęta -I miejsceKatarzyna Nikolak (gimnazjum kl. 3g)

piłka nożna -I miejsce – Z.S Witnica

strzelanie – I miejsceKędzior Dawid (gimnazjum kl. 3g)

 

Finałem gminnego dnia sportu był wspólny wyjazd na basen''Słowianka''.

 

Wszystkim zwycięzcom składamy gratulacje.


Współpraca – szkoła partnerska w Seelow

W dniach 1 – 3września 2010r. ośmiu uczniów wzięło udział w projekcie organizowanym przez szkołę partnerską w Seelow w Centrum Ekologicznym w Lebus.


Rozpoczęcie roku szkolnego 2010/2011

Inaugurację nowego roku szkolnego w Gimnazjum im. Ludzi Pojednania w Witnicy rozpoczęto apelem. Uczniowie klas pierwszych po uroczystym ślubowaniu zostali przyjęci w poczet społeczności gimnazjalnej.

Wręczono nagrody laureatom konkursuplastyczno-literackiegoX edycji ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”: Klaudii Rupniak z klasy III E, Sarze Starzyk z klasy III E oraz Karolinie Goszka , absolwentce gimnazjum.


Wakacje 2010

Dyrekcja szkoły zorganizowała obóz wypoczynkowy w Pogorzelicy w dniach 02.07 – 10.08.2010r.dla 260 uczestników z województwa lubuskiego .


 


Data utworzenia: 23/10/2010 @ 21:21
Ostatnie zmiany: 03/03/2011 @ 23:19
Kategoria : Z życia szkoły


podglšd wydruku podglšd wydruku     Wersja do druku Wersja do druku


Panel

 Number of members 27 members


Użytkownicy online

( nikt )

Szukaj

Sonda
Co najchętniej robisz w czasie wolnym?
 
Trenuję ulubione dyscypliny sportowe, ćwiczę
Czytam książki, czasopisma
Oglądam telewizję
Słucham muzyki
Odrabiam lekcje, uczę się
Gram w gry komputerowe
Serfuję w sieci
Wyniki

Kalendarz


Akcje
Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła"www.edukator.org.pl
spd.gif
mammarze.jpg
grosz.gif

pajacyk

^ Góra ^

  (c) Witnica 2006-2009, JP

Strona załadowana w 0.05 sekundę