Ładowanie


Cytat dnia:  "Krytykuj przyjaciela w cztery oczy, a chwal przy świadkach"
   Leonardo da Vinci

DANE
Gimnazjum w Witnicy
ul. Plac Wolności 7
66-460 Witnica

tel. 095 7515220

gim.witnica@wp.pl

BIULETYN

Dla_przyszłego_pierwszaka

PROGRAMY
(ocenianie, klasyfikacja)

ocenianie klasyfikacja_semestralna klasyfikacja_sem_nowa


INFORMACJE
+ Kadra
+ Kalendarz
+ Koła zainteresowań
+ O nas
+ Plan lekcji
+ Podręczniki
+ Procedury postępowania
+ Program wychowawczy
+ Projekt edukacyjny
+ Rada Rodziców
+ Regulamin Szkoły
+ Samorząd Uczniowski
+ Spotkania z Rodzicami
+ Statut szkoły
+ System Oceniania
+ Uczniowie

WYDARZENIA
+ Akademie
+ Akcje charytatywne
+ Biblioteka
+ Blok humanistyczny
+ Blok mat.-przyrodniczy
+ Egzamin gimnazjalny
+ Kampania Trzeźwości
+ LOP
+ Projekty
+ Sport
+ Wycieczki
 -  Z życia szkoły

GAZETKA
"Witnicki gimnazjalista" w formie elektronicznej
 
gazetka.gif

Licznik

   odwiedzający

   odwiedzających online


Z życia szkoły - rok szkolny 2009/2010

„Choinka Nadziei”

16 grudnia 2009 r.  w ramach projektu przygotowanego przez Fundację Arka odwiedziliśmy Dom Pomocy Społecznej w Kamieniu Wielkim. Powodem wizyty było wystawienie programu świątecznego przygotowanego przez uczniów klas: IIIg , IIIf oraz IIIa będących wolontariuszami, oraz wręczenie pensjonariuszkom ekologicznej choinki, przystrojonej własnoręcznie wykonanymi przez gimnazjalistów ozdobami. Ozdoby zostały wykonane na zajęciach świetlicowych prowadzonych przez p. Annę Sikorską. Wspólne kolędowanie dało nam wiele satysfakcji. Z Domem Pomocy Społecznej współpracujemy wiele lat w wolontariacie. Przy tak wspaniałej okazji rozdaliśmy pensjonariuszkom słodycze, które zbieraliśmy od połowy listopada. Uczniowie naszej szkoły wykazali się wielką dobrocią ponieważ zebraliśmy bardzo dużo słodyczy, które przyniosły mieszkańcom DPS-u wiele radości i uśmiechu. W bieżącym roku szkolnym wielokrotnie odwiedzaliśmy DPS w Kamieniu Wielkim, m.in. zorganizowaliśmy zbiórkę zniczy, środków czystości, braliśmy udział w warsztatach terapii zajęciowej i jak co roku pomagamy przy sprzątaniu grobów i zapalamy na nich znicze.

Nadal będziemy kontynuować odwiedziny w Domu Pomocy Społecznej, gdyż poza wnoszeniem radości w życie samotnych i chorych osób, co niewątpliwie jest najważniejszym efektem naszych działań, bardzo ważny wydaje się aspekt wychowawczy. Odwiedziny takie są okazją do budowania empatii, zrozumienia dla starości, cierpienia, chęć niesienia pomocy, obcowanie z ludźmi opuszczonymi przez swoje rodziny. Przez takie właśnie wspólne spotkania mieszkańcy czują, że są kochani, nabierają sił, radości życia, a nawet czują się zdrowsi. Takie przeżycie uświadomiło uczestnikom, a zwłaszcza uczniom, że miłość to jedyne i prawdziwe przesłanie Świąt Bożego Narodzenia. Miłość dla innych i pamięć o nich wymaga wielu bezinteresownych, malutkich poświęceń, ale w zamian dostarcza nam satysfakcji i sensu życia.

  Wolontariusz z III g


„Dzień dobrych uczynków”

Z ciekawą inicjatywą (4 grudzień 2009) wystąpili uczniowie kl. II E wraz z wychowawczynią  p. Emilią Wojtczak-Burzmińską organizując dla całej społeczności szkolnej w ramach Dni Wrażliwości, ”Dzień Dobrych Uczynków”. Celem podejmowanych zadań było inspirowanie uczniów do podejmowania działań na rzecz ludzi, zwierząt i środowiska, uczenie młodzieży szacunku dla innych ludzi, sprawianie radości potrzebującym, integracja klas.

W dniach poprzedzających akcję w klasach zbierano zabawki, karmę dla psów oraz żywność dla potrzebujących. Piątek czwartego grudnia był zupełnie innym dniem. Przy wejściu do szkoły wręczano czerwone serduszka; „Jesteś dobrym człowiekiem”, „Umiesz pomagać innym” itp. Korytarze szkolne były ładnie przyozdobione. Na ścianach wisiały przysłowia i złote myśli mówiące o dobroci. Z głośników rozbrzmiewały kolędy wprowadzając w przedświąteczny nastrój . Uczniowie sprzedawali ciasto (upieczone przez rodziców). Na stoliku leżała „Księga dobrych uczynków”, przygotowana przez trzy uczennice II e, do której uczniowie wpisywali swe dobre czyny. Poszczególne klasy zniosły zebrane wcześniej: zabawki, karmę dla psów oraz żywność - (było tego sporo). Zabawki otrzymają dzieci z domu dziecka w Gorzowie. Karma pojedzie do schroniska dla psów w Gorzowie i Górzycy. Paczki żywnościowe otrzymały potrzebujące rodziny uczniów naszego gimnazjum. Dochód z ciasta będzie przeznaczony na zakup drzewek ozdobnych, które na wiosnę zostaną posadzone przy szkole przez uczniów klasy II e. Tak wiele dobrego udało się zrobić dzięki zaangażowaniu. Jak widać - „chcieć - to móc”.

Podziękowania należą się wszystkim rodzicom, dyrekcji, nauczycielom i nam uczniom. Na pewno za rok akcję powtórzymy.

Ada Janowicz kl. II E


Światowy Dzień Bibliotek Szkolnych
w witnickim gimnazjum

 Imieniny biblioteki stały się w tym roku ciekawym sposobem na zachęcenie gimnazjalistów do sięgnięcia po literaturę. Wielu uczniów po raz pierwszy odwiedziło szkolną bibliotekę.

Przygotowano szereg atrakcji:

·konkursy czytelnicze:

- całoroczny konkurs na najlepszego czytelnika - uczniowie czytają co miesiąc wskazaną przez bibliotekarzaksiążkę, a następnie przystępują do testu ze znajomości lektury, osoba, która zdobędzie najwięcej punktów w ciągu roku- wygrywa;

- konkurs: Książki pędzlem malowane - polega na rozpoznaniu nazwiska autora obrazu na podstawie podpowiedzi – faktów z życia twórcy i realiów epoki, w której żył .

·ekspozycje:

- Jak biblioteka wspomaga Twoje uczenie się? - prezentacja sposobów wyszukiwania informacji;

- Słowniki języka polskiego - informacje o najprzydatniejszych słownikach, ich zawartości, funkcjach, przykłady haseł, demonstracja słowników , które biblioteka posiada w zbiorach;

- Zalety książki - przejrzysta odpowiedź na pytanie, dlaczego warto czytać;

- Najstarsze książki w naszej bibliotece - prezentacja najstarszych zbiorów - wydania z lat 40,50,60-tych XXw.

- Nowości książkowe - wystawa najnowszych tytułów, zwłaszczaliteratury młodzieżowej i fantasy;

- Odwiedź czytelnię! Posiedź przy gazetce! - promocja wartościowych czasopism rozwijających zainteresowania uczniów i ukazujących ciekawe sposoby spędzania wolnego czasu (Vicktor Gimnazjalista, Wally zwiedza świat, Wally poznaje historię świata, Galeria sztuki, Przygoda ze sztuką),

·akcje:

- Szkolna lista książkowych przebojów - każdy uczeń mógł wpisać tytuł ulubionej książki, tak powstała lista najpoczytniejszych utworów:

- Podaruj książkę bibliotece - nieliczni nauczyciele (p. dyrektor Bogumiła Andruszko, p. Agnieszka Sikorska, p. Bożena Dudek wraz z klasą ) oraz niezawodni uczniowie przekazali bibliotece bardzo dużą liczbę ciekawych książek. Akcja przerosła nasze najśmielsze oczekiwania, biblioteka wzbogaciła się o 82 tytuły!

Oto lista darczyńców:

Magdalena Buryszek (ponad 20 książek!),

Agata Buryszek,

Magda Bosak,

Dominik Sowała,

Bartek Stieler,

Kamil Stieler,

Michał Poniewierski,

Angelika Wrzesińska,

Ewelina Śniegowska,

Monika Butrym,

Maciej Drożyński

Anna Rutkowska,

Agata Szuciak,

Sebastian Mularski,

Kuba Wojtuściszyn,

Agata Rebeczko,

Dawid Nowak.

WSZYSTKIM OFIARODAWCOM SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!


Biblioteka witała odwiedzających ją Gości muzyką, odświętnym, kolorowym wystrojem oraz słodkim poczęstunkiem.

Ilość wypożyczeń wzrosła w tym dniu trzykrotnie, ponieważ każdy klient częstowany był lizakiem, uczniowie poznali zalety korzystania z biblioteki i czytelni, wielu zadeklarowało chęć uczestnictwa w proponowanych zajęciach ikonkursach czytelniczych, dlatego niewątpliwie możemy uznać imprezę za udaną.

Bibliotekarz wraz z aktywem bibliotecznym


DNI WRAŻLIWOŚCI - POZNAJMY SIĘ!

Od kilku lat w witnickim gimnazjum raz w miesiącu obchodzimy Dni Wrażliwości. Ich celem jestwyczulenie młodzieży na potrzeby innych, rozbudzanie poczucia więzi z zespołem klasowym i całą społecznością szkolną, promowanie kreatywności i odpowiedzialności.

26października odbyła się pierwsza impreza, pod hasłem : Poznajmy się!, przygotowana przez klasę II D.

Uczniowie wraz z wychowawczynią, Izabelą Rebeczko przygotowali szereg atrakcji, pomyślanych tak, by zaprezentować różne aspekty, możliwości pojmowania pojęcia poznajmy się.

Główną atrakcję stanowiła ekspozycja zdjęć nauczycieli: Jakiż to chłopiec piękny i młody? Jaka to obok dziewica? i związany z nią konkurs – Zostań Mistrzem Bystre Oko i rozpoznaj młodzieńcze podobizny naszych belfrów!

Wystawacieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów i nauczycieli, ale konkurs okazał się trudny. Zwyciężczyni - Gabriela Watral (kl. I F) rozpoznała 10 z 27 fotografii, kolejne osoby tylko 7 (Klaudia Kaźmierska i Arek Górniak z kl. III B). Wszyscy zostali nagrodzeni dyplomami, medalami i książkami.

Ponadto uczniowie mogli zawrzeć nowe znajomości, wymienić się ciekawymi spostrzeżeniami, robiąc wpis w działającym w tym dniu Szkolnym gadu-gadu.

Zaprezentowano także ciekawe zainteresowania, hobby i inne pasje uczniówszkoły, zebrane na tablicy zatytułowanej: Poznajmy zainteresowania Gimnazjalistów. Okazało się, że są wśród nas niezwykłe indywidualności, którym można pozazdrościć oryginalnych sposobów spędzania wolnego czasu.

Wystawa kronik szkoły, pod hasłem: Poznajcie tradycje naszej szkoły przyciągała niezmiennie przez cały dzień rzesze zainteresowanych. Także nauczyciele z przyjemnością, często po raz pierwszy, oglądali swoje zdjęcia, na których uwieczniono najważniejsze chwile z barwnego życia gimnazjum.

Klasa IID zaproponowała jeszcze usługę nazwaną: Szkolna poczta, ale okazało się, że do tego celu wspaniale wykorzystano wspomniane już gadu-gadu, dlatego zabrakło amatorów poczty.

Większość imprez odbyła się na szkolnym korytarzu (przyozdobionym kolorowymi balonami) podczas wszystkich przerw, na których rozbrzmiewała głośna muzyka.

Uczniowie poznawali siebie i szkołę, a także większość nauczycieli, którzy udowodnili, że mają do siebie dystans i nie jest im obca trudna sztuka autoironii, za co bardzo dziękujemy.

Klasa II D


„PIERWSZA SZKOLNA GALA OSKAROWA”

14 października 2009 r. był nieco inny, niż każdy dzień pracy i nauki w naszym gimnazjum. Uczniowie pod opieką 3 nauczycieli przygotowali uroczystość ogólnoszkolną dla wszystkich pracowników szkoły. Tak więc w świetlicy odbyła się pierwsza w historii naszej szkoły „Szkolna Gala Oskarowa”. Imprezę prowadzili elegancko i odświętnie ubrani uczniowie klasy III G – Edyta Cisło i Mateusz Towarnicki.

Artystycznie uroczystość wspierali uczniowie z kl. I, II i III, a w miejscu utalentowani goście przypadł występ Olgi Urbaniec, Klaudii Kaźmierskiej i Edyty Cisło.

Oskary były przyznawane w 5 kategoriach:

  • „Propagator Savoir Vivru”,
  • „Szkolny detektyw”,
  • „Intelekt z domieszką Afro”,
  • „Nietuzinkowa osobowość”,
  • „Supermeni z naszych snów”.

W każdej kategorii było 4 nominowanych, którzy zostali wybrani spośród nauczycieli. Wyboru dokonał specjalnie powołany zespół składający się zarówno z uczniów, jak i nauczycieli.

Wszyscy trzymani byli w ogromnym napięciu. Nikt z obecnych na uroczystości nie znał zwycięzców. Zdobywcy Oskarów nie mogli zatem wcześniej przygotować sobie słów podziękowań. Wszystko odbywało się na żywo. Okazało się, że nauczyciele świetnie wpasowali się w atmosferę zabawy, fantastycznie odgrywali swoje role. Były oryginalne wypowiedzi. Publiczność nagradzała zwycięzców gromkimi brawami, a na wszystkich twarzach widniał uśmiech i zadowolenie. Nikt nie wyszedł bez prezentu ze świetlicy, bowiem wszyscy otrzymali przepiękne, samodzielnie wykonane karki z życzeniami. Ogólnie impreza spodobała się i padła propozycja kontynuowania tradycji Oskarowej w naszej szkole.

Zdjęcia z imprez w dziale GALERIA!!! foto.gif


Data utworzenia: 18/11/2009 @ 22:19
Ostatnie zmiany: 06/01/2010 @ 17:52
Kategoria : Z życia szkoły


podglšd wydruku podglšd wydruku     Wersja do druku Wersja do druku


Panel

 Number of members 27 members


Użytkownicy online

( nikt )

Szukaj

Sonda
Co najchętniej robisz w czasie wolnym?
 
Trenuję ulubione dyscypliny sportowe, ćwiczę
Czytam książki, czasopisma
Oglądam telewizję
Słucham muzyki
Odrabiam lekcje, uczę się
Gram w gry komputerowe
Serfuję w sieci
Wyniki

Kalendarz


Akcje
Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła"www.edukator.org.pl
spd.gif
mammarze.jpg
grosz.gif

pajacyk

^ Góra ^

  (c) Witnica 2006-2009, JP

Strona załadowana w 0.04 sekundę