Ładowanie


Cytat dnia:  "Najlepszą część życia człowieka stanowią jego przyjaźnie".
   Abraham Lincoln

DANE
Gimnazjum w Witnicy
ul. Plac Wolności 7
66-460 Witnica

tel. 095 7515220

gim.witnica@wp.pl

BIULETYN

Dla_przyszłego_pierwszaka

PROGRAMY
(ocenianie, klasyfikacja)

ocenianie klasyfikacja_semestralna klasyfikacja_sem_nowa


INFORMACJE
+ Kadra
+ Kalendarz
+ Koła zainteresowań
+ O nas
+ Plan lekcji
+ Podręczniki
+ Procedury postępowania
+ Program wychowawczy
+ Projekt edukacyjny
+ Rada Rodziców
+ Regulamin Szkoły
+ Samorząd Uczniowski
+ Spotkania z Rodzicami
+ Statut szkoły
+ System Oceniania
+ Uczniowie

WYDARZENIA
 -  Akademie
+ Akcje charytatywne
+ Biblioteka
+ Blok humanistyczny
+ Blok mat.-przyrodniczy
+ Egzamin gimnazjalny
+ Kampania Trzeźwości
+ LOP
+ Projekty
+ Sport
+ Wycieczki
+ Z życia szkoły

GAZETKA
"Witnicki gimnazjalista" w formie elektronicznej
 
gazetka.gif

Licznik

   odwiedzający

   odwiedzających online


Akademie - Świeto Niepodległości

„ Czy patriotyzm wyszedł już z mody? ”

9 listopada 2011r. w Miejskim Domu Kultury odbyło się przedstawienie związane z obchodami Świeta Niepodległości. Występowali w nimuczniowie ze szkolnego kółka teatralnego. Na przedstawienie zaproszeni zostali gimnazjaliści z klas 1-3.

Spektakl rozpoczął się od krótkiej prezentacji. Dużym plusem tego przedstawienia były osoby występujące na scenie, które pomimo olbrzymiego stresu, jaki im towarzyszył podczas spektaklu nie dawały tego po sobie poznać, jednak zdarzyło im się kilka potknięć. Występujący poruszyli bardzo ważną sprawę. Większość młodzieży zebranej na sali wie na ten temat tylko tyle, że dnia 11 listopada Polska odzyskała niepodległość, i traktuje ten dzień jako dzień wolny od szkoły i pracy, jednak nie wiedzą, że ich przodkowie walczyli o to, żebyśmy dziśnie żyli w państwie niemieckim, rosyjskim lub austryjackim. Właśnie w tym dniu Polska obroniła swoją kulturę, język, a co najważniejsze – swój kraj. Przedstawienie było bardzo ciekawe i z przyjemnością się je oglądało, jednak atmosferę psuli uczniowie, którzy nie chcieli poczuć klimatu, w jaki usiłowali wprowadzić nas występujący. Niestety, największy minus leżał po stronie widowni. Niektóre osoby, jak mogłoby się zdawać, nie wiedziały po co przyszły na przedstawienie. Przykre było to, że podczas odtwarzania hymnu Polski nikt nie śpiewał, choć na pewno każdy znał słowa tak ważnej pieśni autorstwa Józefa Wybickiego. Młodzież gimnazjalna zapomniała, co to znaczy być patriotą albo wstydzi się to uczucie okazywać. W czasach wojennych i powojennych ludzie walczyli o wolność. Dziś mamy wolny kraj na co dzień, nikt już nie walczy, a młodzież marginalnie traktuje patriotyzm .

Moim zdaniem ci widzowie, którzy uważnie obejrzeli i zrozumieli ten spektakl, mogą być usatysfakcjonowani, że dojrzeli do tego, by godnie reprezentować swoją szkołę i swój kraj.

Dawid Androniak, Kl. IId


Obchody 92 rocznicy Odzyskania Niepodległości.

  9 listopada 2010 roku w MGOK w Witnicy odbyła się jak co roku akademia z okazji 92 rocznicy Odzyskania Niepodległościprzez Polskę. Czas polskiej niewoli pomiędzy 1795r. a 1918r. został ukazany poprzez bieg wydarzeń historycznych, okiem współczesnego młodego Polaka. Lekcja historii obejmowała taniec, śpiew, recytację. Występom towarzyszyła atmosfera radosnej wolności z poszanowaniem pamięci przodków. Tłem uroczystości była dekoracja, a w niej słowa „Bóg – Honor- Ojczyzna”, biało-czerwone barwy oraz myśli o Ojczyźnie i patriotyzmie. Wspomniana uroczystość została zorganizowana przez witnickie gimnazjum przy wsparciu gości:

ØA.Starno (Gimnazjum nr 13 w Gorzowie Wlkp.) oraz T. Ulitkina (Gimnazjum w Witnicy), którzy zatańczyli m.in. walca wiedeńskiego, jako symbol„tańczącego kongresu” – 1815r.,

ØE. i W. Gołębiowskich (ZSCKR w Kamieniu Małym) oraz A. Domańskiej (ZS w Witnicy) - trio wykonało koncert akordeonowo – gitarowy z walcem pieśni patriotycznych.

Całość programu uświetniły ponadto wiersze i utwory muzyczne w wykonaniu uczniów Gimnazjum w Witnicy oraz prezentacja multimedialna przygotowana przez klasę III ”d”. Program obejrzeli : wiceburmistrz Miasta i Gminy Witnica pan Eugeniusz Kurzawski, dyrektor ZS w Witnicy pan Andrzej Kuderski, dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Gimnazjum. Na akademii pani dyrektor Bogumiła Andruszko przekazała informacje przypominające o ważnej powinności każdego Polaka tj. o wywieszeniu flagi państwowej w dniu 11 listopada oraz konieczności zapamiętania i wdrożenia w życie sentencji Seneki, że „Ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka, ale dlatego, że własna”.

Program przygotowali: pani Elżbieta Domeracka, pani Anna Sikorska, pani Wanda Borawska i pan Dariusz Rabikowski, za co w imieniu całego Gimnazjum serdecznie dziękuję.

                                                                                                                           Dyrektor Gimnazjum

                                                                                                                           Bogumiła Andruszko


11 LISTOPADA - TO NASZE ŚWIĘTO

 

11 listopada to szczególny dzień dla każdego Polaka. To właśnie 90 lat temu Polska odzyskała niepodległość. Nasza szkoła jak co roku tak i teraz przygotowała na tą szczególną okazję uroczystą akademię. Dzięki nauczycielom: pani Domerackiej, Waśków, Sikorskiej oraz panu Rabikowskiemu powstało wzruszające i dające wiele do myślenia przedstawienie.

Od dnia 10 października każdy z nas, uczniów zaangażowanych w akademię dawał z siebie wszystko aby chwila, w której wystąpimy łapała za serce, wzruszała ale i uczyła.

Pierwsze próby odbywały się w szkole. Ćwiczyliśmy dykcję, tonację, akcentowanie ważnych elementów. W międzyczasie pan Rabikowski ćwiczył z chórem takie pieśni jak : „Wojenko, wojenko”, „Biały krzyż”. Dwa tygodnie przed występem zaczęliśmy ćwiczyć w Miejskim Domu Kultury. W prawdzie teksty były już dopracowane lecz zostawał jeszcze problem całokształtu. Musieliśmy zacząć próby wspólnie z chórem oraz kawiarenką, która była u dołu sceny. Nie mieliśmy dużo czasu lecz staraliśmy się aby wszystko było dopięte na ostatni guzik.

Nadszedł dzień, na który czekaliśmy my, aktorzy. W piątek 7 listopada wystąpiliśmy przed naszą szkołą 3 razy. Pierwszy dla klas drugich, drugi raz dla klas pierwszych, a trzeci dla klas trzecich i zaproszonych gości.

Wszyscy byliśmy bardzo zdenerwowani. Towarzyszył nam niesamowity strach i bardzo baliśmy się reakcji innych. Najbardziej jednak obawialiśmy się ostatniego występu, na którym gośćmi specjalnymi byli: Burmistrz Miasta i Gminy Witnica pan Andrzej Zabłocki, dyrektor Zespołu Szkół w Witnicy pan Andrzej Kuderski oraz nauczycielka języka polskiego pani Dorota Zaborowska.

Występ rozpoczynał się tańcem trzech czarnych orłów w wykonaniu A. Polczewskiej, A. Kamińskiej, I. Kopki oraz grającej Polskę K. Rubaszewskiej. Narratorzy wprowadzili widzów w zarys historii Polski. Pojawiło się też wiele utworów poetyckich, które recytowali, rzecz jasna, uczniowie. Całość przeplatana była śpiewem i grą na skrzypcach O. Urbaniec oraz pieśniami chóru. Po każdym występie słyszeliśmy wyrazy ogromnego podziękowania. Dowiedzieliśmy się też, że nie jednemu widzowi zakręciła się łezka w oku, a całość była bardzo wzruszająca i dawała dużo do myślenia.

Osobiście uważam występy za bardzo udane i mam nadzieje, że wielu widzów czegoś się dowiedziało i zarazem nauczyło.

 Agnieszka Leszczyk

Uczennica kl. 3

Rok szkolny 2008/2009
foto.gif

Zapraszamy do galerii


Data utworzenia: 30/11/2008 @ 17:36
Ostatnie zmiany: 01/10/2012 @ 18:36
Kategoria : Akademie


podglšd wydruku podglšd wydruku     Wersja do druku Wersja do druku


Panel

 Number of members 27 members


Użytkownicy online

( nikt )

Szukaj

Sonda
Co najchętniej robisz w czasie wolnym?
 
Trenuję ulubione dyscypliny sportowe, ćwiczę
Czytam książki, czasopisma
Oglądam telewizję
Słucham muzyki
Odrabiam lekcje, uczę się
Gram w gry komputerowe
Serfuję w sieci
Wyniki

Kalendarz


Akcje
Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła"www.edukator.org.pl
spd.gif
mammarze.jpg
grosz.gif

pajacyk

^ Góra ^

  (c) Witnica 2006-2009, JP

Strona załadowana w 0.01 sekundę