Ładowanie


Cytat dnia:  "Prawdziwa wiedza to znajomość przyczyn".
   Francis Bacon

DANE
Gimnazjum w Witnicy
ul. Plac Wolności 7
66-460 Witnica

tel. 095 7515220

gim.witnica@wp.pl

BIULETYN

Dla_przyszłego_pierwszaka

PROGRAMY
(ocenianie, klasyfikacja)

ocenianie klasyfikacja_semestralna klasyfikacja_sem_nowa


INFORMACJE
+ Kadra
+ Kalendarz
+ Koła zainteresowań
+ O nas
+ Plan lekcji
+ Podręczniki
+ Procedury postępowania
+ Program wychowawczy
+ Projekt edukacyjny
+ Rada Rodziców
+ Regulamin Szkoły
+ Samorząd Uczniowski
+ Spotkania z Rodzicami
+ Statut szkoły
+ System Oceniania
+ Uczniowie

WYDARZENIA
+ Akademie
+ Akcje charytatywne
+ Biblioteka
 -  Blok humanistyczny
+ Blok mat.-przyrodniczy
+ Egzamin gimnazjalny
+ Kampania Trzeźwości
+ LOP
+ Projekty
+ Sport
+ Wycieczki
+ Z życia szkoły

GAZETKA
"Witnicki gimnazjalista" w formie elektronicznej
 
gazetka.gif

Licznik

   odwiedzający

   odwiedzających online


Blok humanistyczny - Konkursy

 

Laureaci konkursów przedmiotowych (etap szkolny) 2011 r.

W listopadzie i grudniu 2011 r.odbyły się konkursy przedmiotowe (etap szkolny). Do etapu rejonowego zakwalifikowały się następujące osoby:

  

JEZYK POLSKI

 Oriana Jocz 3 e

Marta Mazur 3 a

Kinga Stojanowska 3 c

Iwona Stupak3 a

 

HISTORIA

 Tim Ulitkin3 c


KONKURS RECYTATORSKI W LIPKACH WIELKICH

1 grudnia 2011 r.

 

Dnia 1 grudnia 2011r. w Zespole Szkół w Lipkach Wielkich odbył sięII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski pod patronatem Lubuskiego Kuratorium Oświaty.

Rok 2011 został ogłoszony przez Ministerstwo Dziedzictwa Narodowego Rokiem Czesława Miłosza, stąd pomysł, aby uczniowie przygotowali recytację tekstów poetyckichi prozatorskich tego pisarza. W konkursie wzięli udział uczniowie Gimnazjum w Witnicy: Magda Nowak 2 d „Alkoholik wstępuje w bramy niebios”, Milena Krajewska 3 d , „Wyprawa do lasu” Jakub Graniczny 1 a „Ojciecobjaśnia” .

Z radością informujemy, że jedną z laureatek została Magda Nowak (opiekun p. M. Dudkiewicz). Serdecznie gratulujemy i życzymy wielu inspiracji inowych wyzwań.


GIMNAZJALIŚCI RECYTUJĄ POEZJE KS. TWARDOWSKIEGO

Rok temu odszedł z grona żywych wielki Człowiek – ksiądz Jan Twardowski, duszpasterz i poeta. Jego wiersze przepojone są życiową mądrością, a niektóre cytaty na stałe zagościły w pamiętnikach nie tylko dojrzałych ludzi.

29 marca 2007 roku młodzi wielbiciele poezji ks. Twardowskiego mieli okazję zaprezentować własne interpretacje Jego wierszy.

W murach Żółtego Pałacyku odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. Wzięłow nim udział prawie dwudziestu uczniów z Gimnazjum im. Ludzi Pojednania w Witnicy. W sympatycznej atmosferze uczestnicy poddani zostali surowej ocenie jury, w skład którego wchodziły Panie: Beata Chorążykiewicz, aktorka Teatru im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp.; Ewa Janowicz, nauczycielka języka polskiego oraz Bogumiła Andruszko, dyrektor Gimnazjum.

I miejsce zajęła Ewelina Świerzyńska (op.I.Rebeczko), II – Aleksandra Czarnecka (op.M.Tyborska), III – Bartek Rubaszewski (op.M.Dudkiewicz).

Jury przyznało ponadto trzy wyróżnienia. Otrzymali je: Damian Sikorski (op.M.Dudkiewicz), Natalia Flis (op.M.Tyborska) i Marta Cielecka (op.M.Dudkiewicz).

Po konkursie Pani Beata Chorążykiewicz z punktu widzenia profesjonalisty oceniła występy gimnazjalistów, podkreślając wysoki poziom przygotowania.

Zauważyła, że tekstu poetyckiego nie można powiedzieć „z biegu”, bez przemyślenia go, bez dogłębnej znajomości treści i ukrytych sensów. Nauczenie się tekstu na pamięć to jedynie początek drogi do sukcesu.

Drobne upominki dla każdego uczestnika złagodziły smak, jedynie pozornej, porażki tych nienagrodzonych, bo przecież najcenniejsza jest wiedza, która pozostaje. Miłym i nieco zabawnymmomentem konkursowego spotkania były mini warsztaty. Pani Beata pokazała uczniom jak oddychać przeponą, jak poprawnie artykułować trudne polskie nosówki, jak się zrelaksować. Ponadto uczestnicy konkursu mieli możliwość obejrzenia wystawy tomików poezji ks. Jana Twardowskiego, zapoznania się z Jego biografią oraz wysłuchania utworów w autorskiej interpretacji (nagrania fonograficzne).

Mamy nadzieję, ze upodobanie do jakże trudnych tekstów ks. Twardowskiego pozostanie w uczniach na wiele lat.

Organizatorki:

Izabela Rebeczko i Małgorzata Tyborska,

nauczycielki Gimnazjum w Witnicy


Kto wymyślił ortografię?

 

Kto wymyślił ortografię? To pytanie zadał sobie przynajmniej raz chyba każdy uczeń. Po co te wszystkie podwójne „u”, „ż”, „h” ? Komu potrzebna jest pisownia łączna czy rozłączna? Sądzę, że wielu z przekonaniem stwierdzi, że owym pomysłodawcą – sadystą był na pewno nauczyciel. Kto wie? A jednak, ortografia istnieje i istnieć będzie, więc nie ma co narzekać, tylko trzeba wziąć się do pracy i ćwiczyć.

Pod koniec marca cała społeczność witnickiego gimnazjum wzięła udział w konkursie ortograficznym. Był to udział nieco wymuszony, ale jednak udział, więc chwała wszystkim , również tym poprawnym ortograficznie inaczej.

No cóż, nie każdy może być ortograficznym asem i popełnić tylko do trzech błędów. A jednak taaakich asów znalazło się aż 28, w tym jeden as wyjątkowy, bo bezbłędny. Kto? Wielu już wie. Oczywiście to znowu On, czyli Darek Pacynko. Spośród tych ortograficznych wyjątków kilkoro oddało zmagania walkowerem. Ich sprawa. Pozostałym wredni organizatorzy podnieśli poprzeczkę. Poza intuicją ortograficzną, sprawdzaną w pierwszym etapie, nasze chlubne wyjątki musiały wykazać się jeszcze bystrością umysłu, biegłością

w posługiwaniu się słownikiem ortograficznym (oj widać, widać, kto tę mądrą księgę miał po raz pierwszy w dłoni J) oraz znajomością zasad ortograficznych.

Bystrzakamiokazali się:

* Darek Pacynko – kl.IIIa

* Arek Przywitowski – kl.IIe

* Agata Burzyńska – kl.If

i Oni na końcoworocznym apelu otrzymają zasłużone tytuły MISTRZÓW ORTOGRAFII ROKU 2007. Muszą jednak pamiętać, by swój talent ćwiczyć, bo w kolejce stoją wyróżnieni w Konkursie:

* K. Bajak

* M. Poniedziałek

* M. Rydel

* M. Szybiński

* J. Linowska

* M. Szyndel

* K. Mazurkiewicz

* M. Strzykała

* J. Kuls

* W. Szyndel

Zestawy ortograficzneprzygotowały Panie: Eliza Węsławska, Małgorzata Tyborska i Irena Kurzawska. One też sprawdzały Wasze, Drodzy Uczniowie, prace.

Do spotkania za rok.

Małgorzata Tyborska


LITERACKI KONKURS PROFILAKTYCZNY 2007/08
Kategoria WIERSZ:
I miejsce Magdalena Szpakowska 1c
II miejsce Aleksandra Czulak i Marta Chłap 2h
III miejsce Radosław Wrzesiński 1d

Kategoria PROZA:
I miejsce Anita Dudek 3a
II miejsce Joanna Kamińska 1b
III miejsce Elżbieta Sacharczuk 2f

WYRÓŻNIENIA:
Agnieszka Stupak 1c
Agata Rebeczko 1a
Iga Kasperek 3eData utworzenia: 21/04/2007 @ 00:11
Ostatnie zmiany: 08/01/2012 @ 22:06
Kategoria : Blok humanistyczny


podglšd wydruku podglšd wydruku     Wersja do druku Wersja do druku


Panel

 Number of members 27 members


Użytkownicy online

( nikt )

Szukaj

Sonda
Co najchętniej robisz w czasie wolnym?
 
Trenuję ulubione dyscypliny sportowe, ćwiczę
Czytam książki, czasopisma
Oglądam telewizję
Słucham muzyki
Odrabiam lekcje, uczę się
Gram w gry komputerowe
Serfuję w sieci
Wyniki

Kalendarz


Akcje
Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła"www.edukator.org.pl
spd.gif
mammarze.jpg
grosz.gif

pajacyk

^ Góra ^

  (c) Witnica 2006-2009, JP

Strona załadowana w 0.01 sekundę