Ładowanie


Cytat dnia:  Rób to co lubisz, a nigdy nie będziesz musiał pracować.    

DANE
Gimnazjum w Witnicy
ul. Plac Wolności 7
66-460 Witnica

tel. 095 7515220

gim.witnica@wp.pl

BIULETYN

Dla_przyszłego_pierwszaka

PROGRAMY
(ocenianie, klasyfikacja)

ocenianie klasyfikacja_semestralna klasyfikacja_sem_nowa


INFORMACJE
+ Kadra
+ Kalendarz
+ Koła zainteresowań
+ O nas
+ Plan lekcji
+ Podręczniki
+ Procedury postępowania
+ Program wychowawczy
+ Projekt edukacyjny
+ Rada Rodziców
+ Regulamin Szkoły
+ Samorząd Uczniowski
+ Spotkania z Rodzicami
+ Statut szkoły
+ System Oceniania
+ Uczniowie

WYDARZENIA
+ Akademie
+ Akcje charytatywne
+ Biblioteka
 -  Blok humanistyczny
+ Blok mat.-przyrodniczy
+ Egzamin gimnazjalny
+ Kampania Trzeźwości
+ LOP
+ Projekty
+ Sport
+ Wycieczki
+ Z życia szkoły

GAZETKA
"Witnicki gimnazjalista" w formie elektronicznej
 
gazetka.gif

Licznik

   odwiedzający

   odwiedzających online


Blok humanistyczny - spotkania z ciekawymi ludźmi

„Kulisy współczesnego języka polskiego”

3 listopada 2011 roku w Zespole Szkół w Witnicy im. Mikołaja Kopernika odbył się wykład pt. „Kulisy współczesnego języka polskiego”. Uczniowie z naszej szkoły, także zostali zaproszeni. W tym szczególnym dniu opiekować się nami miały pani Małgorzata Dudkiewicz oraz pani Małgorzata Tyborska. Na ustaloną godzinę wszyscy chętni mieli się stawić przed szkołą.

Po zbiórce przed Gimnazjum razem wyruszyliśmy do Witnickiego liceum. Po dotarci na halę sportową, gdzie miał odbyć się wykład, zaczęliśmy miejsca i w ciszy czekaliśmy na rozpoczęcie. Po wejściu prowadzącej pani prof. Elżbiety Skorupskiej-Raczyńskiej, dyrektor Zespołu Szkół- pan Andrzej Kuderski przywitał zebranych uczniów, przedstawił panią profesor i zachęcił nas do pilnego słuchania wykładu. Kobieta mająca spokojny i cichy głos zainteresowała nas w takim stopniu, że wszyscy (z niewielkimi wyjątkami) słuchali w ciszy i skupieniu. Wykład rozpoczął się od przedstawienia informacji o pochodzeniu języka polskiego, następnie gość opowiedział nam o językach, które miały największy wpływ na rozwój naszego języka oraz podała nam przykłady słów, które jak mogłoby nam się wydawać, są rdzennymi słowami polskimi. Uświadomiła nam również, że w naszych codziennych rozmowach popełniamy wiele błędów językowych. Podała nam przykłady zastosowania słów, np. na panią pracującą w przedszkolu powiemy „przedszkolanka”, ale na pana pracującego w przedszkolu nie możemy powiedzieć „przedszkolak”, bo przedszkolak to dziecko. Dowiedzieliśmy się także, że niektóre słowa przechodzą do archiwum. Za parę lat te wyrazy, których teraz nie używamy, będziemy zastępować innymi.

Po skończeniu wykładu profesor Skorupska podziękowała za uwagę. Skupiona i zaciekawiona wykładem publiczność, także podziękowała gromkimi brawami. Dyrektor szkoły pan Andrzej Kuderski wręczył prowadzącej niewielki upominek i tak zakończyło się spotkanie z profesor Elżbietą Skorupską- Raczyńską.

Naszym zdaniem wykład był całkowicie udany. Nikt nie przeszkadzał, panowała cisza i skupienie. Hipnotyzujący głos prowadzącej jeszcze bardziej wprowadzał nas w niezwykłe skupienie. Pani profesor, choć nie mówiła językiem potocznym ani młodzieżowym, potrafiła wszystkich zainteresować.

Iga Mazur, Paulina Rudowicz

Kl. 2aSpotkanie z Mieczysławem Hryniewiczem

W lutym 2007r. gościliśmy w naszej szkole znanego i lubianego aktora Mieczysława Hryniewicza. Opowiedział o swojej pracy, życiu, sławie i zabawnych sytuacjach scenicznych, których nie brakowało w jego aktorskim swiecie. Człowiek skromny, z niebywałym talentem, rozpoznawalny na ulicy jako "proboszcz z Plebanii".

Na spotkaniu potrafił ze swobodą, w ciekawy sposób nawiązać kontakt z młodzieżą. Uczniowie zadawali mu liczne pytania, między innymi o najbardziej krepującą scenę, w której miala okazję zagrać, o jego stosunki z innymi aktorami z planu filmowego.

Pan Mieczysław Hryniewicz urodził się 31 sierpnia 1949 roku. Jest to aktor mocno związany z warszawskimi scenami oraz teatrem poznańskim. Ma na swoim koncie niezliczone role filmowe i teatralne. Przez nas, czyli ludzi młodych, rozpoznawany głównie dzięki roli w serialu "Na wspólnej", w którym wciela się w rolę Włodka Zięby.

Spotkanie przebiegło w luźnej, przyjaznej atmosferze, a pan Mieczyslaw okazał się osobą bardzo sympatyczną. Pod koniec spotkania miał do rozdania mnóstwo autografów. Ponieważ dużo osób chciało mieć jego podpis, nie obeszlo się również bez krótkiej "sesji zdjęciowej", do której bez problemu dał się namówić.

Magda Hoczyk, Betata Wojtuściszyn, 3d


Wieczór autorski pana Władysława Wróblewskiego

16 listopada 2006r., o godzinie 17.00 w Żółtym Pałacyku zebrały się wszystkie te osoby, które ciekawiła promocja książki pt. ,, Klucz do Środka Świata – opowieści o pewnym domu”, autorstwa miejscowego literata - pana Władysława Wróblewskiego.

Książka opowiada o historii powstania przedszkola w Nowinach Wielkich. Więcej dowiecie się, gdy ją przeczytacie. Spotkanie było interesujące. Mogliśmy dowiedzieć się wielu ciekawostek o tym miejscu, o historii budynku obejmującego przedszkole, osiągnięciach i inicjatywie nowińskich przedszkolaków i ich wychowawców. Młodzi słuchali z zainteresowaniem, dorośli w miłej atmosferze dyskutowali.

Aleksandra Więckowska, 2a


Data utworzenia: 03/03/2007 @ 19:42
Ostatnie zmiany: 01/10/2012 @ 18:39
Kategoria : Blok humanistyczny


podglšd wydruku podglšd wydruku     Wersja do druku Wersja do druku


Panel

 Number of members 27 members


Użytkownicy online

( nikt )

Szukaj

Sonda
Co najchętniej robisz w czasie wolnym?
 
Trenuję ulubione dyscypliny sportowe, ćwiczę
Czytam książki, czasopisma
Oglądam telewizję
Słucham muzyki
Odrabiam lekcje, uczę się
Gram w gry komputerowe
Serfuję w sieci
Wyniki

Kalendarz


Akcje
Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła"www.edukator.org.pl
spd.gif
mammarze.jpg
grosz.gif

pajacyk

^ Góra ^

  (c) Witnica 2006-2009, JP

Strona załadowana w 0.01 sekundę