Ładowanie


Cytat dnia:  Jak szczęśliwie żyliby niektórzy, gdyby o sprawy innych ludzi tak samo mało troszczyli się, jak o swoje własne.    

DANE
Gimnazjum w Witnicy
ul. Plac Wolności 7
66-460 Witnica

tel. 095 7515220

gim.witnica@wp.pl

BIULETYN

Dla_przyszłego_pierwszaka

PROGRAMY
(ocenianie, klasyfikacja)

ocenianie klasyfikacja_semestralna klasyfikacja_sem_nowa


INFORMACJE
+ Kadra
+ Kalendarz
+ Koła zainteresowań
+ O nas
+ Plan lekcji
+ Podręczniki
+ Procedury postępowania
+ Program wychowawczy
+ Projekt edukacyjny
+ Rada Rodziców
+ Regulamin Szkoły
+ Samorząd Uczniowski
+ Spotkania z Rodzicami
+ Statut szkoły
+ System Oceniania
+ Uczniowie

WYDARZENIA
+ Akademie
+ Akcje charytatywne
+ Biblioteka
+ Blok humanistyczny
+ Blok mat.-przyrodniczy
+ Egzamin gimnazjalny
+ Kampania Trzeźwości
+ LOP
+ Projekty
+ Sport
 -  Wycieczki
+ Z życia szkoły

GAZETKA
"Witnicki gimnazjalista" w formie elektronicznej
 
gazetka.gif

Licznik

   odwiedzający

   odwiedzających online


Wycieczki - spotkania z teatrem


18 listopada 2006 odbyła się wycieczka do Poznania. Już o 745 wszyscy uczestnicy wraz z wychowawcami: p. B. Dudek, A. Dudek, M. Dudkiewicz byli gotowi do podróży. Autokar wyjechał spod gimnazjum o godzinie 800, po wcześniejszym sprawdzeniu stanu technicznego całego autobusu przez gorzowską policję.
Podróż minęła nam dość szybko, Już o godzinie 1100 byliśmy na miejscu. W pierwszym punkcie programu zaplanowano zwiedzanie starego miasta oraz rynku. O godzinie 1200 obejrzeliśmy poznańskie koziołki, które bodły się na najwyższym piętrze ratusza. Następnie zwiedziliśmy kościół „Fara”, i wysłuchaliśmy w nim w skupieniu fragmentu koncertu organowego. Po południu udaliśmy się na Ostrów Tumski, gdzie zwiedziliśmy groby Bolesława Chrobrego i Mieszka I oraz poznańską katedrę. Po południu pojechaliśmy do Palmiarni (nie mylić z palarnią), gdzie mieliśmy okazję obejrzeć niezwykłe gatunki roślin z całego świata, a także ciekawe okazy ryb
słodko i słonowodnych. Do centrum handlowego „Stary Browar” wybraliśmy się przed wieczorem. Na zakupach i ciepłym posiłku czas uciekł nam w mgnieniu oka Wieczorem nastąpił punkt kulminacyjny naszej wycieczki. W wieczorowych strojach zawitaliśmy w progi Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu. Obejrzeliśmy balet Piotra Czajkowskiego pt. „Jezioro Łabędzie”. Spektakl trwał ok. dwóch godzin. Podczas dwóch przerw można było zwiedzić budynek teatru i skorzystać z bufetu.

W drodze powrotnej było bardzo wesoło. Wróciliśmy do Witnicy pełni wrażeń i nowych doświadczeń. Na miejscu byliśmy ok. 24.00 gdzie oczekiwali na nas rodzice.
Wycieczkę oceniam na 6+
Wycieczkę zorganizowały nauczycielki naszego gimnazjum: Bożena Dudek i  Iwona Migdał za pośrednictwem biura podróży „Project”.

(artykuł z „Witnickiego Gimnazjalisty” nr 3/2006, Mateusz Kudera)


 

14 listopada 2006 — data, którą nie prędko zapomnimy. Dzięki inicjatywie pani Emili Wojtczak-Burzmińskiej, a także pani Lucyny Ostałowskiej mieliśmy okazję być uczestnikami wycieczki do Poznania.

Nasza przygoda rozpoczęła się już w autobusie. Jedni z nas rozmawiali, żartowali a inni słuchali piosenek… bądź też sami je śpiewali. Całą atmosferę przepełniała poczucie wspaniale zapowiadającego się dnia.

Do Poznania dojechaliśmy w południe. Pierwszą przewidzianą atrakcją było zwiedzenie Palmiarni, która składa się z dziewięciu wielkich pawilonów, akwariów oraz parku Wilsona. Występująca tu roślinność umieszczona jest w różnych pawilonach, ze względu na swe pochodzenie, po to, by zapewnić jej należyte warunki. Z niektórymi gatunkami hodowanej flory zapoznała nas pani przewodnik. Tu warto także wspomnieć o pani Ostałowskiej, która uzupełniała informacje oraz opowiadała ciekawostki. Pomimo iż wśród nas były osoby, które wcześniej podziwiały uroki tego niesamowitego miejsca, wychodząc z Palmiarni, na każdej twarzy malował się wyraz satysfakcji i zadowolenia.

Kolejnym etapem był czas wolny. Nasza grupa rozbiła się na mniejsze ekipy, które spacerowały szlakiem poznańskich ulic. Większość udała się na obiad, po którym miała więcej energii na szaleństwa. Zasadniczym czynnikiem odróżniającym Poznań od Witnicy jest ilość butików, drogerii, domów towarowych a także straganów. Dzięki dużej ilości czasu wolnego każdy miał możliwość udania się w miejsca, które go najbardziej interesują. Niektórzy z nas zwrócili także uwagę na zabytki. Uwagę przykuwały dwa koziołki osadzone na ratuszu. Warto też wspomnieć o katedrze oraz malowniczym starym mieście. Aż żal opuszczać było tak piękne miejsce.

Punktem kulminacyjnym byli „Krakowiacy i górale” - opera opowiadająca o losach pary, której udało się przezwyciężyć przeszkody losu, by być razem. Całość ujęta została w humorystyczny sposób. Im dłużej oglądało się widowisko, tym bardziej podziwiało się aktorów i muzyków za ogrom włożonej pracy. W trakcie mogliśmy obejrzeć barwne, polskie stroje ludowe oraz słuchać wspaniałej muzyki.

Wszystko, co piękne ma swój koniec. Tak było i w tym przypadku. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się jeszcze tuż przy McDonald’s, gdzie uzupełniliśmy swój poziom kalorii, po tak aktywnym dniu. Reszta podróży minęła miło i przyjemnie. Autobus dojechał pod gimnazjum przed pierwszą w nocy. Następnego dnia, po nieprzespanej nocce musieliśmy oczywiście pójść do szkoły. Uff... Jednak nawet i to nie jest w stanie popsuć naszych wspaniałych wrażeń.

Na zakończenie pragniemy podziękować w imieniu wszystkich uczestników pani Lucynie Ostałowskiej oraz pani Emilii Burzmińskiej za pamiętny wtorek oraz opiekę. DZIĘKUJEMY!!!

(artykuł z „Witnickiego Gimnazjalisty” nr 3/2006, Iga Kasperek)


Data utworzenia: 03/03/2007 @ 18:44
Ostatnie zmiany: 15/09/2008 @ 22:13
Kategoria : Wycieczki


podglšd wydruku podglšd wydruku     Wersja do druku Wersja do druku


Panel

 Number of members 27 members


Użytkownicy online

( nikt )

Szukaj

Sonda
Co najchętniej robisz w czasie wolnym?
 
Trenuję ulubione dyscypliny sportowe, ćwiczę
Czytam książki, czasopisma
Oglądam telewizję
Słucham muzyki
Odrabiam lekcje, uczę się
Gram w gry komputerowe
Serfuję w sieci
Wyniki

Kalendarz


Akcje
Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła"www.edukator.org.pl
spd.gif
mammarze.jpg
grosz.gif

pajacyk

^ Góra ^

  (c) Witnica 2006-2009, JP

Strona załadowana w 0.01 sekundę