Ładowanie


Cytat dnia:  Jak szczęśliwie żyliby niektórzy, gdyby o sprawy innych ludzi tak samo mało troszczyli się, jak o swoje własne.    

DANE
Gimnazjum w Witnicy
ul. Plac Wolności 7
66-460 Witnica

tel. 095 7515220

gim.witnica@wp.pl

BIULETYN

Dla_przyszłego_pierwszaka

PROGRAMY
(ocenianie, klasyfikacja)

ocenianie klasyfikacja_semestralna klasyfikacja_sem_nowa


INFORMACJE
+ Kadra
+ Kalendarz
+ Koła zainteresowań
+ O nas
+ Plan lekcji
+ Podręczniki
+ Procedury postępowania
+ Program wychowawczy
+ Projekt edukacyjny
+ Rada Rodziców
+ Regulamin Szkoły
+ Samorząd Uczniowski
+ Spotkania z Rodzicami
+ Statut szkoły
+ System Oceniania
+ Uczniowie

WYDARZENIA
+ Akademie
+ Akcje charytatywne
+ Biblioteka
+ Blok humanistyczny
 -  Blok mat.-przyrodniczy
+ Egzamin gimnazjalny
+ Kampania Trzeźwości
+ LOP
+ Projekty
+ Sport
+ Wycieczki
+ Z życia szkoły

GAZETKA
"Witnicki gimnazjalista" w formie elektronicznej
 
gazetka.gif

Licznik

   odwiedzający

   odwiedzających online


Blok mat.-przyrodniczy - Konkursy

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU CHEMICZNEGO „SUBSTANCJE CHEMICZNE W ŻYCIU CODZIENNYM” 2011 r.

I miejsce

Anna Kaźmierowska IIIe

II miejsce

Weronika Łapisz IIf

III miejsce

Łukasz Mazurek Id

Patrycja Biskowska IIIa

 

Opiekun J. Mazurkiewicz


WYNIKI KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO PT „ MATEMATYKA W OBIEKTYWIE”.

Uczniowie Gimnazjum im. Ludzi Pojednania wzięli udział w ogólnopolskim konkursie fotograficznym ogłoszonym przez Uniwersytet Szczeciński. Pani Bożena Dudek (nauczyciel matematyki) przedstawiła regulamin konkursu, uczniowie wykonali zdjęcia, które zostały wysłane do organizatora. W dniu 5.11.2011 odbyło się posiedzenie jury II edycji konkursu zorganizowanego przez Studenckie Koło Młodych Dydaktyków Matematyki Uniwersytetu Szczecińskiego „Matematyka w obiektywie”. Z około 600 prac nadesłanych na konkurs z całej Polski wyłoniono laureatów w kategorii dorosłych oraz młodzieży.

Wśród laureatów znalazły się uczennice naszej szkoły: Marta Mazur z klasy 3a (2 miejsce „Symetria”), Joanna Kliczka z klasy 3e (3 miejsce „Obrót i jednokładność”). Wyróżniono pomysł na pracę Moniki Abramowicz („Nieskończoność”). Ponadto jury wyłoniło 12 prac, którym przyznano nominację włączającą do kalendarza „Matematyka w obiektywie – 2012”. Z naszych uczniów znalazły się zdjęcia Joanny Kliczka oraz Magdaleny Litwiniuk. Ponadto zostanie zorganizowana uniwersytecka wystawa fotograficzna, w której zamieszczone zostanie zdjęcie pt. „Kule” - Kingi Stojanowskiej z kl. 2b . Osoby nagrodzone i wyróżnione zostały zaproszone na uroczystość podsumowania oraz wernisaż wystawy prac konkursu „Matematyka w obiektywie”. Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się 30 listopada 2011 roku w Sali Senatu.

Wszystkim osobom wymienionym powyżej serdecznie gratulujemy.

 


Wyniki konkursów przedmiotowych

etap szkolny rok 2011/2012

W listopadzie i grudniu odbyły się szkolne konkursy przedmiotowe. Uczniowie, którzy zakwalifikowali się do etapu rejonowego z poszczególnych przedmiotów matematyczno-przyrodniczych:

GEOGRAFIA:

Izabela Tytus III F

FIZYKA:

Anita Strzykała II B

Dawid Hajnrych III E

 

CHEMIA:

Marta Mazur IIIA

MATEMATYKA:

Iwona Stupak III A

Dawid Hajnrych III E

Anna Kaźmierowska III E

Krystian Lemieszek II B

Kamila Tworek III B

Serdecznie gratulujemy!


Olimpiada Matematyczna Gimnazjalistów

29 września 2011 r.

Protokół z przeprowadzenia części testowej zawodów stopnia pierwszego VII Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów w Gimnazjum w Witnicy.

pobierz_dokument

 


WRZESIEŃ 2011 ROK

 KONKURS FOTOGRAFICZNY PT „ MATEMATYKA W OBIEKTYWIE”.

Uczniowie naszego gimnazjum, którzy potrafią w fotografii oddać fascynujące piękno „królowej nauk” po raz pierwszy wzięli udział w konkursie fotograficznym pt „Matematykaw obiektywie” zorganizowanym przez Wydział Matematyki Uniwersytetu Szczecińskiego.

Zdjęcia w formacie 20x30 podpisane i zatytułowane, zostały wysłane do Szczecina, a kserokopie niektórych zdjęć posłużyły nam do zorganizowania wystawy, którą możemy podziwiać na terenie szkoły (zobacz - galeria zdjęć).

 


WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU

CHEMICZNEGO „SŁAWNI POLSCY CHEMICY”

LISTOPAD 2010 r.

I MIEJSCE

KAROLINA MAZURIIA

II MIEJSCE

WERONIKA ŁAPISZ IG

ANNA ILCZYNA IIID

III MIEJSCE

MARTA MAZUR IIA

Opiekun Joanna Mazurkiewicz


WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU CHEMICZNEGO
„Życie i twórczość Marii Skłodowskiej–Curie”

(listopad 2009)

 

1 miejsce: Hajnrych Dawid (kl. 1e)

2 miejsce : Biskowska Patrycja (kl. 1a)

3 miejsce: Stojanowska Agnieszka (kl. 3c)

Wyróżnienia:

Szymala Marta (kl. 3g)

Mazur Marta (kl. 1a)


„EFEKTOWNE DOŚWIADCZENIA CHEMICZNE”

30 listopada 2009 r. uczniowie koła chemicznego zaprezentowali efektowne doświadczenia chemiczne, które dostarczyły młodzieży gimnazjalnej mnóstwo wrażeń, efektów świetlnych i akustycznych.

Chemia jest przedmiotem bardzo trudnym, a pokaz „efektownych doświadczeń chemicznych” pozwala zrozumieć przemiany i zjawiska zachodzące w życiu codziennym, wokół nas.

Po pokazie zaprezentowanym przez Mateusza Towarnickiego z klasy IIIG i Annę Kaźmierowską z klasy IE młodzież gimnazjalna obejrzała kilka prezentacji multimedialnych z „Życia i twórczości Marii Skłodowskiej-Curie”, które przybliżyły postać wybitnej polskiej uczonej.

Opiekun koła
Joanna Mazurkiewicz


Ogólnopolski konkurs matematyczny SEZAM 2007
12 grudnia 2007 roku w naszej szkole odbył się ogólnopolski konkurs przedmiotowy z matematyki SEZAM 2007. SEZAM jest przeprowadzany w formie testu składającego z 30 pytań. Do każdego pytania podanych jest 5 odpowiedzi, z których tylko jedna jest prawidłowa.
W roku szkolnym 2007/2008 wyniki uczestników konkursu SEZAM wyglądały następująco:


Klasa 1

Imię i nazwisko

punkty

miejsce

w kraju

Artur Batura

162

55

Bartosz Frątczak

114

102

Kacper Rakowski

112

104

Klasa 2

Imię i nazwisko

punkty

miejsce

w kraju

Aleksandra Stojanowska

179

33

Marta Mazurek

140

69

Arkadiusz Drzewiecki

138

71

Marika Pacak

138

71

Piotr Ptaszkiewicz

136

73

Milena Łukaszewska

131

78

Anna Borawska

125

83

Patrycja Kędzior

124

84

Piotr Domarecki

118

90

Jakub Mazurek

114

94

Adrian Gramza

108

99

Agata Burzyńska

105

102

Aleksandra Pocętek

102

105

Katarzyna Buczek

90

115

Magdalena Maćkała

87

118

Bernadetta Bachryj

86

119

Sebastian Piejko

81

123

Mateusz Kudera

44

145

Klasa 3

Imię i nazwisko

punkty

miejsce

w kraju

Tomasz Siuber

130

85

Magdalena Rurarz

108

103

Paulina Skupień

96

109

Sebastian Kapuściński

92

113

Anna Czarnodolska

74

125

Kacper Rupniak

68

130




Szkolny konkurs matematyczny

W roku szkolnym 2006/2007 odbył się szkolny konkurs matematyczny obejmujący wybrane działy matematyki na poszczególnych poziomach nauczania. W I etapie konkursu (21 maja 2007r.) wzięło udział 86 uczniów naszej szkoły. Rozwiązywali oni test 12 zadań zamkniętych.

Do finału zakwalifikowało się 30 uczniów. Finał odbył się 28 maja 2007 r.

WYNIKI FINAŁU:


Klasa 1

Klasa 2

Klasa 3

nazwisko i imię

miejsce

nazwisko i imię

miejsce

nazwisko i imię

miejsce

Kudera Mateusz (1a)

1

Karasiński Kamil (2a)

1

Mikulski Adrian (3a)

1

Kędzior Patrycja (1g)

2

Goszka Magdalena (2a)

Jędrzejewski Jerzy (2a)

2

Pacynko Dariusz (3a)

2

Borawska Anna (1b)

Stojanowska Aleksandra (1b)

Zakaszewski Mariusz (1a)

3

Ostap Damian (2c)

3

Chaber Damian (3c)

3


Gratulacje dla zwycięzców! Najlepsi uczniowie w poszczególnych grupach wiekowych otrzymają nagrody na apelu kończącym rok szkolny 2006/2007.



Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR 2007

Najlepsze wyniki uzyskali Mateusz Kudera (1a) oraz Dariusz Pacynko (3a). Uczniowie ci otrzymali dyplomy wyróżnienia oraz nagrody.


Klasa 1

Nazwisko i imię

punkty

miejsce

Kudera Mateusz

74,75

41

Stojanowska Aleksandra

72,25

47

Laszko Mariusz

69,00

52

Borawska Anna

59

78

Łukasik Paulina

58

82

Leszczyk Agnieszka

56,75

86

Mazurek Marta

56,75

86

Poniedziałek Marta

54

94

Fabianowicz Justyna

50,5

104

Janiów Marcin

48,5

109

Mazurek Jakub

45

118

Ptaszkiewicz Piotr

29,25

150

Klasa 2

Imię i nazwisko

punkty

miejsce

w kraju

Siuber Tomasz

40

130

Klasa 3

Imię i nazwisko

punkty

miejsce

w kraju

Pacynko Dariusz

92,25

10

Mikulski Adrian

59,25

80

Laszko Paweł

55,5

93

Pielech Marta

25

144




Ogólnopolski konkurs MIX 2007

W marcu 2007 roku w naszej szkole odbył się ogólnopolski konkurs wiedzy matematyczno-przyrodniczej MIX 2007. Dariusz Pacynko został laureatem konkursu i otrzymał DYPOM LAUREATA. Pozostali uczniowie otrzymali DYPLOMY UCZESTNIKA.
Wyniki konkursu wyglądają następująco:

Klasa 1

nazwisko i imię /klasa

punkty

miejsce

w kraju

Aleksandra Stojanowska (1b)

156

24

Milena Łukaszewska (1f)

154

25

Marika Pacak (1b)

154

25

Marta Poniedziałek (1g)

152

26

Elżbieta Sacharczuk (1f)

152

26

Anna Borawska (1b)

148

28

Katarzyna Buczek (1f)

148

28

Agata Burzyńska (1f)

144

30

Marta Mazurek (1b)

144

30

Piotr Ptaszkiewicz (1b)

142

31

Kinga Bajak (1g)

140

32

Agnieszka Dziobek (1f)

132

36

Klasa 2

nazwisko i imię /klasa

punkty

miejsce

w kraju

Marika Strzykała (2e)

146

26

Tomasz Siuber (2c)

132

33

Arkadiusz Przywitowski (2e)

130

34

Agata Rupniak (2e)

128

35

Grzegorz Waszkowiak (2g)

124

37

Patryk Wróblewski (2e)

118

40

Klasa 3

nazwisko i imię/klasa

punkty

miejsce

w kraju

Dariusz Pacynko (3a)

184

8

Jakub Szmajdziński (3a)

160

20

Katarzyna Borczyńska (3a)

134

33

Paweł Laszko (3f)

112

44




Wyniki Matematycznych Mistrzostw Polski
„KWADRATURA KOŁA 2006/2007”

W konkursie wzięło udział 21 uczniów naszej szkoły z klas 1-3. Znaczna część uczestników otrzymała dyplomy za uzyskanie wysokiego wyniku w konkursie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Nazwisko i imię

klasa

miejsce

w powiecie

w województ.

w kraju

Kudera Mateusz

Ptaszkiewicz Piotr

Pacynko Dariusz

Kędzior Patrycja

Stojanowska Aleksandra

Poniedziałek Marta

Bajak Kinga

Mikulski Adrian

Borczyńska Katarzyna

Borawska Anna

Koszcz Monika

Siuber Tomasz

Laszko Mariusz

Gramza Adrian

Łukasik Paulina

Drzewiecki Arek

Mazurek Jakub

Jezierski Grzegorz

Kanarska Żaneta

Kapuściński Sebastian

Rupniak Kacper

1a

1b

3a

1g

1b

1g

1g

3f

3a

1b

2h

2h

1a

1a

1c

1a

1a

3e

1c

2g

2g

1

2

1

3

4

5

6

2

3

7

1

2

8

9

10

11

11

4

13

3

4

5

6

5

11

14

17

21

10

12

30

34

38

35

45

48

50

50

21

54

60

61

241

260

164

494

553

680

790

605

684

1136

924

989

1298

1481

1559

1572

1572

1229

1608

1396

1415


OGÓLNOPOLSKI KONKURS MATEMATYCZNY "SEZAM 2006"

12 grudnia 2006 roku nasze gimnazjum brało udział w ogólnopolskim konkursie przedmiotowym z matematyki „SEZAM 2006”, organizowanym przez Szkolną Akademię Wiedzy z siedzibą w Warszawie.

W konkursie uczestniczyło dwunastu chętnych uczniów naszego gimnazjum.

Konkurs miał formę testu jednokrotnego wyboru i sprawdzał umiejętności zgodnie z treściami przedmiotowymi dla poszczególnych poziomów gimnazjum. Uczniowie ocenili konkurs jako przyjazną formę rywalizacji, bez cech „wyścigu z czasem”. Każdy uczestnik otrzymał dyplom potwierdzający udział w konkursie.

Gimnazjaliści z Witnicy zajęli następujące miejsca w skali kraju:

Kudera Mateusz (1a): 37 m.

Laszko Mariusz (1a): 42 m.

Poniedziałek Marta (1g): 43 m.

Stojanowska Aleksandra (1b): 44 m.

Mazurek Marta (1b): 63 m.

na 380 uczestniczących pierwszoklasistów z całej Polski.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy osiągniętych wyników i zapraszamy
w przyszłym roku większe rzesze uczniów do udziału w kolejnej edycji konkursu SEZAM.


ALFIK i OLIMPUS to nazwy dwóch ogólnopolskich konkursów matematycznych, które odbyły się w naszej szkole (25 października oraz 8 listopada 2006r.). Konkursy te cieszą się dużym powodzeniem wśród uczniów, gdyż mają one formę testu jedno lub wielokrotnego wyboru. W obu konkursach wzięło udział około 30 uczestników z klas 1-3. Ich organizatorami są firmy działające na rynku edukacyjnym od kilku lat. Oczekujemy na wyniki, które zgodnie z obietnicą organizatora powinny dotrzeć do szkoły najpóźniej po 6 tygodniach od przeprowadzenia konkursu.

Uff...Już są!!!

Wyniki konkursu ALFIK MATEMATYCZNY 2006

Klasa 1

nazwisko i imię /klasa

punkty

miejsce

w województwie

miejsce w kraju

Kudera Mateusz (1a)

75,5

30

1013

Zakaszewski Mariusz (1a)

62,5

48

1775

Laszko Mariusz (1a)

60,25

51

1944

Kędzior Patrycja (1g)

55

67

2362

Stojanowska Aleksandra (1b)

52

73

2625

Łukaszewska Milena (1f)

43,75

105

3324

Buczek Katarzyna (1f)

43,75

105

3324

Poniedziałek Marta (1g)

40,25

118

3657

Sacharczuk Elżbieta(1f)

37,5

126

3873

Mazurek Jakub (1a)

35,5

137

4046

Pikaus Anna (1e)

35

140

Ptaszkiewicz Piotr (1b)

34,75

145

4122

Borawska Anna (1b)

28,75

Klasa 2

nazwisko i imię /klasa

punkty

miejsce

w województwie

miejsce w kraju

Piątkowska Mirela (1d)

59

84

2854

Wojtuściszyn Marta

46,25

115

3619

Watral Aleksandra (2b)

45,75

118

3661

Borysowska Marlena (2b)

35

141

4055

Kultys Katarzyna (2b)

31,25

148

4149

Frąckiewicz Jagoda (2b)

25

Klasa 3

nazwisko i imię/klasa

punkty

miejsce

w województwie

miejsce w kraju

Pacynko Dariusz (3a)

120

4

106

Wysocka Beata (3h)

62,5

65

2262

Szmajdziński Jakub (3a)

60,75

71

2405

Borczyńska Katarzyna (3a)

48,75

101

3317

Kotecka Monika (3h)

47,5

106

3421

Pawlisz Ewelina (3g)

39,5

129

3994

Laszko Paweł (3a)

39,5

129

3994

Litwiniuk Dominika (3g)

35

143

4201

Kurzawska Marta (3a)

32,5

147

4302


Szkolny konkurs matematyczny

W roku szkolnym 2005/2006 odbył się szkolny konkurs matematyczny obejmujący wybrane działy matematyki na poszczególnych poziomach nauczania. W I etapie konkursu (8 maja 2006r.) wzięło udział 106 uczniów naszej szkoły. Rozwiązywali oni test 12 zadań zamkniętych za 12 punktów.

Do finału zakwalifikowało się 26 uczniów, którzy otrzymali w I etapie minimalnie 8 punktów.

Finał konkursu odbył się 16 maja 2006r.

Wyniki finału:

Klasa 1

Klasa 2

Klasa 3

nazwisko i imię

miejsce

nazwisko i imię

miejsce

nazwisko i imię

miejsce

Karasiński Kamil (1a)

1

Pacynko Dariusz (2a)

1

Kostecka Beata (3h)

1

Goszka Magdalena (1a)

Siuber Tomasz (1h)

2

Mikulski Adrian (2f)

2

Tyka Beata (3c)

2

Karpiak Grzegorz (1c)

3

Kurzawska Marta (2a)

3

Żak Ewa (3h)

3

Uczniowie, którzy zajęli pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych, otrzymają nagrody książkowe na zakończenie roku szkolnego 2005/2006.


Wyniki olimpiady matematycznej OLIMPUS 2006

KLASA 1

Miejsce w kraju

Laszko Mariusz

16

Stojanowska Aleksandra

18

Buczek Katarzyna

22

Kudera Mateusz

26

Kędzior Patrycja

27

Łukaszewska Milena

29

Mazurek Marta

30

Poniedziąlek Marta

31

Łukasik Paulina

33

Ptaszkiewicz Piotr

34

Piejko Sebastian

38

Borawska Anna

38

Markowska Patrycja

39

Mazurek Jakub

39

Zakaszewski Mariusz

39

Pacak Marika

42

Kwaśny Damian

46

Woźniak Elżbieta

48

KLASA 2

Miejsce w kraju

Karasiński Kamil

25

Goszka Magdalena

31

Siuber Tomasz

31

Dudek Anita

38

Pisarek Jakub

40

Stojanowska Karolina

42

Bajor Kamil

47

Jankowski Andrzej

51

Patelski Mateusz

52

KLASA 3

Miejsce w kraju

Pacynko Dariusz

13

Milulski Adrian

27

Szmajdziński Jakub

34

Swierzyńska Ewelina

37


Data utworzenia: 04/01/2007 @ 17:24
Ostatnie zmiany: 08/01/2012 @ 22:24
Kategoria : Blok mat.-przyrodniczy


podglšd wydruku podglšd wydruku     Wersja do druku Wersja do druku


Panel

 Number of members 27 members


Użytkownicy online

( nikt )

Szukaj





Sonda
Co najchętniej robisz w czasie wolnym?
 
Trenuję ulubione dyscypliny sportowe, ćwiczę
Czytam książki, czasopisma
Oglądam telewizję
Słucham muzyki
Odrabiam lekcje, uczę się
Gram w gry komputerowe
Serfuję w sieci
Wyniki

Kalendarz


Akcje
Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła"



www.edukator.org.pl
spd.gif
mammarze.jpg
grosz.gif

pajacyk

^ Góra ^

  (c) Witnica 2006-2009, JP

Strona załadowana w 0.02 sekundę